تأثیر پیاده روی بر كاهش احتمال مرگ ناشی از كمبود خواب

تأثیر پیاده روی بر كاهش احتمال مرگ ناشی از كمبود خواب

نتایج یک تحقیق نشان می دهد: پیاده روی سریع به مدت دو ساعت و نیم در هفته می تواند از مرگ زودهنگام ناشی از کمبود خواب جلوگیری نماید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، تحقیقات انجام شده روی ۳۸۰ هزار و ۵۵ نفر برای مدت ۱۱ سال نشان داد که ورزش کردن مطابق دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت می تواند به جلوگیری از سکته مغزی، بیماری قلبی و سرطان کمک نماید.
نتایج این تحقیق از آن حکایت می کند که دو ساعت و نیم پیاده روی یا یک ساعت و ۱۵ دقیقه دویدن در هفته می تواند خیلی از عامل های خطرزای در ارتباط با کم خوابی و خطر مرگ زودهنگام را از بین برد.
محققان انگلیسی و استرالیایی اظهار داشتند: افرادی که میزان کافی فعالیت بدنی ندارند و کم می خوابند در مقایسه با افرادی که زیاد ورزش می کنند و در نتیجه بهتر می خوابند ۵۷ درصد بیشتر احتمال دارد گرفتار مرگ زودهنگام شوند.
همینطور آنان ۶۷ درصد بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی و ۴۵ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان هستند.
از ۳۸۰ هزار و ۵۵ فرد شرکت کننده در این مطالعه با میانگین سنی ۶۵ سال، ۱۵ هزار و ۵۰۳ نفر در انتها مطالعه فوت کردند. حدود ۴۰۹۵ نفر به دلیل بیماری های قلبی-عروقی، ۹۰۶۴ نفر بر اثر سرطان، ۱۹۳۲ نفر به علت بیماری عروق کرونر قلب، ۳۵۹ نفر به علت خونریزی مغزی و ۴۵۰ نفر به علت سکته مغزی ناشی از لخته شدن خون فوت کرده اند.
به گزارش اسنک به نقل از اسکای نیوز، محققان انگلیسی و استرالیایی خاطرنشان کردند: یافته های بدست آمده تاکیدی بر ارزش فعالیت بدنی و خواب مناسب در بهبود سلامت جسمی است.1400/04/09
19:18:55
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir