استاندار تهران خبر داد

افزایش 8 درصدی بستری ها در بخش عادی در هفته چهارم خرداد

افزایش 8 درصدی بستری ها در بخش عادی در هفته چهارم خرداد

استاندار تهران از افزایش هشت درصدی بستری در بخش عادی بیمارستان های استان تهران در هفته چهارم خرداد ماه اطلاع داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: این جلسه به صورت وبینار و با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد که در آن بحث واکسیناسیون عنوان شد. 76 مرکز در استان تهران برای انجام واکسیناسیون مجهز شدند و منتظریم واکسن ها به دست ما برسد تا برای گروه های سنی بالای 70 سال اقدام نماییم.
وی ضمن اشاره به وقفه بوجود آمده در واکسیناسیون گروه های سنی بالای 70 سال اظهار داشت: بر مبنای قول دکتر رئیسی به دو منظور یعنی واکسیناسیون نوبت دوم گروه های سنی بالای 70 سال و کسانی که در این گروه سنی به هر علتی جا مانده اند، واکسن اختصاص پیدا می کند تا بر مبنای فراخوان این کار صورت گیرد و در مرحله بعد به سراغ گروه سنی 65 تا 70 سال برود.
وی افزود: مبحث دیگری که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت پرداخت مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان های بیمه گر شامل بیمه سلامت و تأمین اجتماعی بود. بیمارستان ها در هنگام پیک اغلب تخت های خویش را به بیماران کرونایی اختصاص دادند، بنابراین درآمدشان در این ایام معطوف به همین بیماران شده و به شدت کاهش پیدا کرده و سازمان های بیمه گر مکلف شدند در نخستین فرصت مطالبات بیمارستان ها را پرداخت کنند تا بیمارستان ها با شرایط سخت مالی مواجه نشوند.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تکیه بر ضرورت پیگیری تداوم واکسیناسیون، اظهار داشت: امکان دارد با عنایت به میزان واکسنی که اختصاص پیدا می کند برای همه گروه ها واکسن وجود نداشته باشد. بنابراین گروه های سنی را به مقاطع کمتر یعنی 66 تا 68 سال و 68 تا 70 سال تقسیم نماییم تا بدین سان افراد در موعد مقرر واکسن دریافت نمایند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد واکسیناسیون دانش آموزان هم اظهار داشت: دو پیشنهاد به لحاظ علمی مطرح است. نخست این که افراد 50 سال به بالا و افراد زیر 17 سال واکسیناسیون شوند. در افراد بالای 50 سال بیماری های زمینه ای وجود دارد و احتمال بروز بیماری و تشدید آن بیشتر است.
بندپی ابراز امیدواری کرد که سال تحصیلی را با نشاط و دایر شدن مدارس آغاز نماییم. چون که دانش آموزان در سنینی هستند که نیازمند حضور در مدارس و فعالیت هستند و قرار شد تا تیمی کارشناسی این مورد را مورد بررسی قرار دهد.
استاندار تهران در مورد برگزاری انتخابات در روز جمعه گذشته هم اظهار داشت: در انتخابات با حضور نیروهای هلال احمر و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی سر صندوق های دریافت رای رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی را داشتیم اما هم اکنون در هفته چهارم خرداد ماه افزایش هشت درصدی بستری در بخش عادی را شاهد می باشیم و این به این معناست که کمترین غفلت شرایطی را فراهم می آورد که به دوره قبلی بازگردیم.
وی در مورد قطعی برق در بیمارستان ها هم اظهار داشت: از شرکتهای خدمات رسان برق، آب و گاز ضمانت گرفتیم که خدمات بیمارستان ها به هیچ عنوان قطع نشود. بدون شک اثربخش ترین نیاز بیماران کرونایی احتیاج به اکسیژن است. بنابراین تمهیدات لازم اتخاذ شده و جای نگرانی وجود ندارد.
منبع:

1400/03/31
23:07:30
5.0 / 5
1261
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir