اتحادیه اروپا به استفاده از همه واكسن های موجود برای مقابله با كرونا فرا خوانده شد

اتحادیه اروپا به استفاده از همه واكسن های موجود برای مقابله با كرونا فرا خوانده شد

به گزارش اسنک آژانس دارویی اروپا امروز (جمعه) اعلام نمود که کشورهای عضو اتحادیه اروپا ملزم به استفاده از تمام انواع واکسن های موجود برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ هستند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، در بیانیه این نهادِ تنظیم کننده مقررات دارویی در اروپا، ضمن اشاره به ضرورت استفاده از گزینه های متنوعِ مورد تایید و در دسترس برای واکسیناسیون شهروندان ضد ویروس تاکید شده که هنوز برای مشخص کردن بهترین نوع واکسن زمان خیلی زودی است.
این بیانیه در حالی انتشار یافته که چندین کشور اروپایی تصمیم گرفته اند به علت گزارش هایی دال بر تایید عوارض جانبی جدی همچون خون لختگی، استفاده از واکسن های معروف به «ناقل ویروسی» نظیر جانسون اندجانسون یا آسترازنکا را متوقف یا به سنین خاص محدود کنند.
برخی دیگر از واکسن های کرونا نظیر مدرنا بر مبنای فناوری «پیام رسان آراِن اِی» ساخته و ساخته شده اند و برخی کشورهای اروپایی تمایل به استفاده از این محصولات دارند.
مارکو کاوالری، مسئول راهبرد واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا در این حوزه می گوید: ما هنوز با همه گیری بیماری کووید دست و پنجه نرم می نماییم و بسیار مهم می باشد که این در مبارزه مستمر از همه گزینه هایی که برای واکسیناسیون شهروندان در اختیار داریم، استفاده نماییم.
بنابر گزارش یورونیوز، کاوالری تصریح کرد که استفاده از تمام واکسن های تایید شده و در دسترس که تابحال جان میلیونها نفر را نجات داده است باید در همه کشورها در دستور کار قرار گیرد.
منبع:

1400/03/28
13:33:21
5.0 / 5
1350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir