افتتاح سی امین ایستگاه مترو تهران در دوره مدیریت شهری پنجم؛

امام: ایستگاه مدافعان سلامت جزو ایستگاه های پر ازدحام خواهد بود

امام: ایستگاه مدافعان سلامت جزو ایستگاه های پر ازدحام خواهد بود

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه ایستگاه مدافعان سلامت جزو ایستگاه های پر ازدحام خواهد بود، اضافه کرد: این ایستگاه سه ورودی خواهد داشت و شرایطی را فراهم می آورد تا افرادی که قصد ادامه مسیر به بیمارستان امام خمینی (ره) را دارند از ورودی خیابان ستارخان استفاده کنند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، امروز پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های شهرک آزمایش و مدافعان سلامت در خطوط ۶ و ۷ متروی تهران با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور؛ پیروز حناچی، شهردار تهران؛ سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری؛ علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و دیگر مدیران شهری و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد.
علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در جمع اصحاب رسانه، بیان نمود: امروز به همت خانواده متروی تهران، دو ایستگاه در خطوط ۶ و ۷ افتتاح می شود. ایستگاه مدافعان سلامت در خط ۷ متروی تهران و در مجاورت میدان توحید و ابتدای خیابان ستارخان قرار دارد.
او درباره تغییر نام ایستگاه باقرخان به مدافعان سلامت، توضیح داد: به دلیل جانفشانی های جامعه پزشکی، ایستگاه باقرخان به ایستگاه مدافعان سلامت نامگذاری شد تا مدیریت شهری به این صورت قدردان زحمات این عزیزان باشد.
امام درباره ایستگاه شهرک آزمایش، توضیح داد: این ایستگاه در خط ۶ متروی تهران در مجاورت بزرگراه شیخ فضل الله نوری و در بخش جنوب غربی محله گیشا قرار دارد. ایستگاه شهرک آزمایش، اولین ایستگاه مترو در این محله است.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ضمن اشاره به اهمیت بهره برداری از ایستگاه مدافعان سلامت، اظهار داشت: باتوجه به این که ایستگاه مدافعان سلامت در نقطه خاصی از شهر (در مجاورت کانون های جمعیتی نظیر خیابان ستارخان، باقرخان و محدوده تونل و میدان توحید) قرار گرفته، این ایستگاه دارای اهمیت خیلی از لحاظ جابه جایی مسافران است. آغاز طرح ترافیک از محدوده ایستگاه مدافعان سلامت است و شرایطی را فراهم می آورد تا شهروندان تهرانی با پارک خودرو به سادگی به مرکز شهر با مترو ادامه مسیر دهند.
امام با اشاره به اینکه ایستگاه مدافعان سلامت جزو ایستگاه های پر ازدحام خواهد، اضافه کرد: این ایستگاه سه ورودی خواهد داشت و شرایطی را فراهم می آورد تا افرادی که قصد ادامه مسیر به بیمارستان امام خمینی (ره) را دارند از ورودی خیابان ستارخان استفاده کنند.
او درباره خط ۷ متروی تهران، توضیح داد: خط ۷ متروی تهران به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است. در مدیریت شهری فعلی با آغاز به کار ایستگاه مدافعان سلامت، شانزدهمین ایستگاه مترو در این خط افتتاح شد. امید است که پنج ایستگاه دیگر تا آخر سال در خط ۷ به بهره برداری برسد.
امام سرفاصله حرکتی قطارها در این خط را حدود ۷ دقیقه ذکر کرد و اظهار داشت: با راه اندازی ایستگاه های دیگر و تعمیرات اساسی قطارها، در آینده سرفاصله زمانی به ۵ دقیقه کاهش خواهد یافت.
طبق گزارش سایت شهر، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، در انتها بیان نمود: در دوره پنجم مدیریت شهری، تابحال ۳۰ ایستگاه مترو به بهره برداری رسیده است و تا انتهای دوره دو ایستگاه دیگر در خط ۶ و ۷ به بهره برداری خواهد رسید. همینطور پیشبینی شده که تا آخر سال ۱۲ ایستگاه مترو به بهره برداری برسد.1400/03/27
23:27:24
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: بیمار , پزشك , سایت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir