درخواست ایرلاین ها برای لغو یك پروتكل

درخواست ایرلاین ها برای لغو یك پروتكل

به گزارش اسنک در شرایطی که کشور از نظر شیوع کرونا در وضعیت شکننده ای قرار دارد و به تازه گی آمارهای مبتلا شدن و مرگ و میر ناشی از موج چهارم روند نزولی پیدا کرده است، ایرلاین ها درخواست کرده اند که محدودیت ۶۰ درصدی برای پذیرش مسافر برای پروازهای داخلی برداشته شود که دور از منطق است.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع کرونا و گسترش آن در کشور، اواخر مهر سال گذشته بود که محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - درباره پروتکلهای جدید برای پروازهای مسافری این گونه به ایسنا، توضیح داد که از آغاز آبان ۱۳۹۹ همه ایرلاین ها باید محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر را در همه پروازهای داخلی خود رعایت نمایند و بر این اساس بارها شرکتهای هواپیمایی و انجمن آنها مکاتباتی با مسؤلان دستگاههای مختلف متولی برای لغو این مجوز در جهت کاهش ضرر و زیان وارد شده به آنها انجام دادند.

حتی انجمن شرکتهای هواپیمایی به رئیس جمهور نامه نوشتند که این پروتکل بهداشتی تنها در ایران رعایت می ‍شود و در هیچ کشوری به تایید نرسیده است و برخی مواقع مسؤلان سازمان هواپیمایی کشوری هم به صورت ضمنی این مساله را تایید کردند اما ستاد ملی مقابله با کرونا این مساله را نپذیرفت و این پروتکل هم اکنون همچنان رعایت می شود.

البته در این میان ایرلاین هایی هم بودند که بارها تخلف کرده و با تصاویر و کلیپ هایی که مردم در فضای مجازی از صندلی های پر آنها منتشر نموده بودند، معرفی شده و با آنها برخوردهایی صورت گرفت.

نهایتا بعد از گذشت بیشتر از هفت ماه از ابلاغ و اجرای این پروتکل بهداشتی، یونس دقیق کیا - رئیس هیات مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی - باردیگر این مساله و درخواست ایرلاین ها را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه عدم لغو محدودیت ۶۰ درصد در سفرهای هوایی ضررهای جبران ناپذیری به شرکتهای هواپیمایی وارد کرده است، به ایسنا اظهار داشت: خواهان لغو این محدودیت در پروازها هستیم و این درخواست با عنایت به شواهد علمی موجود در سایر کشورها مطرح شده و بارها این کار را آنرا اعلام نموده ایم.

دقیق کیا اضافه کرد: با عنایت به افزایش روند واکسیناسیون در کشور از یک سو و ضررهای جبران ناپذیر اعمال محدودیت ۶۰ درصد پذیرش مسافر برای شرکتهای هواپیمایی از طرفی، درخواست لغو این محدودیت را بار دیگر تکرار می نماییم. با عنایت به وجود تحریم ها و مشکلات عدیده ای که شرکتهای هواپیمایی با آن روبرو هستند، هدر رفتن ۴۰ درصد از ظرفیت منابع ملی در پروازها هیچ توجیهی ندارد.

رئیس هیات مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی افزود: شرکتهای هواپیمایی داخلی در شرایط تحریمی که نمی توانند قطعات مورد نیاز خویش را به سادگی تأمین کنند و ناوگان موجود را سرپا نگه دارند. از طرفی عدم استفاده از ظرفیت کامل پروازها و محدود کردن مردم جهت استفاده از ظرفیت کامل پروازها، به معنای هدر رفتن سرمایه های ملی در شرایط کنونی است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که بر مبنای آخرین آمارهای انتشار یافته رسمی، هر گاه پروتکلی نادیده گرفته شده و سفرهای مردم بیشتر شده است شیوع کرونا در کشور هم شدت پیدا کرده است و ازاین رو با وجود این که ایرلاین ها از کاهش پروازهای داخلی و کاهش پذیرش مسافر در هر یک از پروازها به علت رعایت پروتکل بهداشتی مذکور زیان دیده اند، بهتر است به جای درخواست لغو این محدودیت از دولت درخواست حمایت بیشتر برای جبران این ضرر و زیان وارد شده کنند.

منبع:

1400/03/15
12:54:12
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir