یك مطالعه در آمریكا:

عارضه ای كه سالانه ده ها هزار زن را به اورژانس می كشاند

عارضه ای كه سالانه ده ها هزار زن را به اورژانس می كشاند

به گزارش اسنک نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان داده است که طی یک دوره ۱۲ ساله، سالانه ده ها هزار زن به علت علایم فیبروم یا رشد تومورهای خوش خیم در عضله رحم به بخش اورژانس بیمارستانی رجوع می کنند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بررسی اخیر مرکز تحقیقات پزشکی میشیگان نشان می دهد: یک دهم از این مراجعات به بستری شدن در بیمارستان منجر می شود و خیلی از موارد با روش های جایگزین و غیر اورژانسی برطرف می شود.
متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: فیبروم اغلب یک بیماری مزمن است، ازاین رو امکان درمان این بیماری از راه مراقبت های مستقر و رفتن به متخصص وجود دارد. با این وجود افزایش تعداد زنانی را که برای این عارضه به اورژانس مراجعه نموده و از خدمات آن بهره میبرند شاهد می باشیم.
علایم فیبروم مانند خونریزی شدید ماهانه و درد در ناحیه شکم ده ها هزار زن را روانه اورژانس می کند.
در این بررسی اطلاعات بیشتر از ۴۸۷ میلیون زن ۱۸ تا ۵۵ ساله در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ مورد مطالعه قرار گرفت.
تعداد رجوع افراد به اورژانس به علت بروز علایم فیبروم در بین این گروه سنی در مدت زمان انجام مطالعه دو برابر افزایش داشته و به ۶۵ هزار و ۶۸۵ مورد رسیده است. هرچند، موارد بستری در بیمارستان به علت این نوع از مراجعات از ۲۴ به ۱۱ درصد کاهش یافته است.
به گزارش اسنک به نقل از مدیکال اکسپرس، یافته های مطالعه از آن حکایت می کند که خدمات مراقبتی برای کاهش علایم فیبروم از پرهزینه ترین انواع خدمات مراقبتهای اورژانس بشمار می رود که به صورت کلی در مقایسه با دیگر مراجعاتِ این گروه سنی از زنان، دو برابر بیشتر هزینه دارد.1400/03/12
23:29:22
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir