تزریق ۸۵ هزار واكسن در فارس

تزریق ۸۵ هزار واكسن در فارس

به گزارش اسنک فارس در حاشیه بازدید مسؤلان از روند انجام واکسیناسیون ضد کرونا در مراکز اختصاص یافته به این اقدام در شیراز، اعلام گردید که زمینه جهت استفاده از امکانات سپاه فارس برای تداوم این اقدام بهداشتی، فراهم گشته است.


چهارشنبه ۸ اردیبهشت بازدید مسؤلان از مراکز واکسیناسیون ضد کرونا در شیراز با حضور فرمانده سپاه فجر فارس و رئیس و برخی مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، انجام و در حاشیه آن اعلام گردید که وضعیت فارس در زمینه تزریق واکسن نسبت به سایر نقاط کشور، بهتر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به پیشرو بودن فارس در انجام واکسیناسیون ضد کووید۱۹ از زمان تحویل تا تزریق در کشور، اظهار داشت: واکسیناسیون ضد بیماری کووید۱۹ در فارس همزمان با سراسر کشور با اولویت کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص شروع شد و از روز گذشته هم واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در حال انجام می باشد.


به گزارش اسنک به نقل از علوم پزشکی شیراز، دکتر مهرزاد لطفی ضمن معرفی فرآیندهای اجرای واکسیناسیون در شیراز به فرمانده سپاه فجر فارس، اضافه کرد: تا کنون ۸۵ هزار دوز واکسن ضد بیماری کووید۱۹ در فارس به کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و سالمندان بالای ۸۰ سال تزریق شده است.
او با قدردانی از مجموعه سپاه فجر فارس به پاس همکاری با حوزه سلامت استان، افزود: با همکاری سپاه فجر استان و تمهیدات دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یک الگوی کشوری در اجرای واکسیناسیون در شیراز شکل گرفته و فارس با فراهم ساختن زیرساخت های انجام واکسیناسیون عمومی ضد کووید۱۹، شامل فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تجهیزات برای اجرای این امر مهم در دیگر گروه های هدف، آمادگی لازم را دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همینطور بیان نمود: مراکز انجام واکسیناسیون ضد بیماری کووید۱۹ در فارس، با فضایی مناسب و با رعایت پروتکلهای بهداشتی پیشبینی شده است.
فرمانده سپاه فجر فارس هم در این بازدید از آمادگی کامل سپاه استان برای همکاری با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز اطلاع داد و اظهار داشت: تمام ظرفیت های سپاه مانند فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تجهیزات برای اقدامات و فعالیتهای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز بخصوص در بحران کرونا آماده همکاری است.


سردار یدالله بوعلی اضافه کرد: مدیریت و تعیین جامعه هدف در امر واکسیناسیون ضد بیماری کووید۱۹ بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شیراز است و مجموعه سپاه در این راه، آمادگی دارد تمامی سالن های ورزشی زیر پوشش را در اختیار دانشگاه قرار دهد تا پاسخگوی عموم مردم در امر واکسن باشیم.
بوعلی با تجلیل از زحمات کادر بهداشت و درمان فارس و کشور، تصریح کرد: سپاه و بسیج فارس در کنار کادر بهداشت و درمان تمام تلاش خویش را برای تسهیل وتسریع واکسیناسیون به کار خواهند گرفت.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، واکسیناسیون عمومی همزمان با سراسر کشور در استان فارس هم از روز سه شنبه ۷ اردیبهشت شروع شده است که طی آن در مرحله اول به افراد بالای ۸۰ سال واکسن تزریق می شود.


1400/02/08
22:41:35
5.0 / 5
1052
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir