رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد

تقویت خانه های هلال در سال ۱۴۰۰

تقویت خانه های هلال در سال ۱۴۰۰

رئیس جمعیت هلال احمر از ارتقای اعتماد عمومی به هلال احمر، تلاش ها و رایزنی برای خرید و واردات واکسن کرونا و تقویت خانه های هلال امسال آگاهی داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، کریم همتی در اولین جلسه شورای مدیران هلال احمر در سال ۱۴۰۰ که با حضور دبیرکل، روسای سازمان ها، معاونین، مدیران کل و مدیران عامل استانهای جمعیت هلال احمر برگزار شد، با تقدیر از کوشش های انجام شده در سال ۹۹ اظهار داشت: حاشیه هایی که در سال ۹۸ در جمعیت هلال احمر رقم خورد سبب شد تا مردم آزرده خاطر شوند اما امروز با صداقت و درستکاری، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیشتر شده است و به همین واسطه توانسته ایم کارهای مثبتی را شروع نماییم. امروز نیاز است تا تمامی رده های هلال احمر وظایف خودرا به خوبی انجام دهند تا امورات محوله و اجرائی به خوبی پیش رود.
وی ادامه داد: امروز نیاز است که مدیران استانی هلال احمر ارتباط خوبی را با استانداران برقرار کرده و ضمن حفظ استقلال، هم افزایی را در دستور کار خود قرار دهند. این امر کمک می نماید تا در مواقع بحران در کنار سایر نیروهای استانی و به دور از حاشیه بتوان به مردم خدمت رسانی کرد. در زلزله سی سخت این هم افزایی سبب شد تا نیروهای هلال احمر به همراه استانداری در همان لحظات اولیه در مناطق زلزله زده حاضر و در مناطق بحرانی مستقر شوند و کارهای خوبی در همان ساعات اولیه انجام شد.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: هماهنگی با رده های ستادی و نزدیکی با سازمان امداد همچون اتفاقات دیگری است که می تواند عملکرد هلال احمر را ارتقا دهد و به مدیریت بهتر بحران ها کمک نماید. امروز خدمات رسانی هلال احمر تحت تاثیر کرونا قرار گرفته که همین مورد سبب شد ماموریت های ما بیشتر شده و در کنار وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر نیز در این حوزه فعالیت کند.
همتی افزود: فعالیت ما به قدری در این حوزه موثر بود که سران کشور و وزارت بهداشت از عملکرد هلال احمر در مقابله با کرونا تقدیر کرده این هم افزایی را موثر دانستند. کارهای ما مقابل کرونا از شروع سال ۹۹ با کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها شروع و همه آنچه که به جمعیت هلال احمر مرتبط بود به خوبی انجام شد. این فعالیت ها در ایام پایانی سال ۹۹ نیز ادامه داشت و مبحث کنترل مرزهای ورودی کشور در سال جدید نیز به هلال احمر واگذار و این ماموریت بدون هیچگونه توقعی توسط مدیران استانی هلال احمر به خوبی انجام شد که جا دارد از اقدامات این نیروهای هلال احمر نیز تقدیر شود.
وی با اشاره به این که امروز پرسنل هلال احمر در مبادی مرزی در معرض مبتلاشدن به کرونا هستند، اظهار نمود: امید است بتوانیم بعد از جلسه ای که با وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفته، نیروهای امدادی مستقر در مبادی مرزی کشور را واکسینه نماییم تا با ایمنی بیشتری به خدمات رسانی بپردازند. امروز تعداد واکسن های موجود در کشور و گروه هدف با یکدیگر همخوانی ندارد به این دلیل که محدودیت های زیادی در راه وارد کردن واکسن به کشور وجود داشت.

تلاش و اقدامات هلال احمر برای واردات واکسن کرونا رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اعلان اینکه ۱۴ فروردین ماه مجوز واردات واکسن کرونا از طرف وزارت بهداشت به هلال احمر داده شد، اضافه کرد: اقدامات اولیه برای واردات واکسن کرونا به کشور انجام شده و تلاش ها در این حوزه ادامه دارد. در کنار این اقدامات، ۴۰۰ هزار دز واکسن سینوفارم اهدا شده از طرف صلیب سرخ چین وارد کشور و به وزارت بهداشت تحویل داده شد که در قالب واکسیناسیون سراسری در کشور به گروه هدف خواهد رسید. رایزنی ها با کشورهای روسیه و چین ادامه دارد و با اتحادیه آسیا و اقیانوسیه نیز صحبت هایی انجام شده تا هر چه سریع تر مابقی واکسن های مورد نیاز تامین گردد.

تشریح اقدامات هلال در زلزله بندر گناوه رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح جزییات زلزله روز گذشته در استان بوشهر اشاره کرد: در همان لحظات اولیه و باتوجه به قدرت زلزله در همان لحظات اول مرکز عملیات اضطراری شکل گرفت و مساله مدیریت شد. این زلزله خسارات جانی نداشت و تعداد مصدومین نیز خیلی کم بود اما منطقه لطمه دیده و رصد منطقه از نزدیک در دستور کار قرار گرفت. این حضور بموقع و همکاری و در کنار مردم بودن خود می تواند بسیار موثر باشد. ما در کشور حادثه خیزی زندگی می نماییم و باید همیشه در آمادگی کامل باشیم.
همتی اضافه کرد: بمنظور آمادگی کامل در برخورد با حوادث، استانها باید در ساعات غیرمعمول شبانه روز، مانورهای صفر لحظه ای را در دستور کار قرار دهند و تا اختتام خردادماه تمام استانها باید این کار را شروع کنند. به دنبال یک طراحی بهتر در این حوزه هستیم. این مانورها به کارآیی بهتر در زمان بحران کمک خواهدنمود و کیفیت کار تیمی و بدون اطلاع قبلی را ارتقا می دهد. در امتداد برگزاری بهتر این مانورها، تا روز دهم اردیبهشت ماه پذیرای پیشنهادات دوستان و همکاران هلال احمری هستیم.
رئیس جمیت هلال احمر با اشاره به مشکلات مالی این جمعیت اظهار داشت: در ماه های دی و بهمن این نگرانی وجود داشت که حتی در پرداخت حقوق پرسنل با مشکل مواجه شویم اما با مدیریت انجام شده، این مشکلات برطرف و مطالبات بیشتری از پرسنل پرداخت گردید. این امر با همکاری حداکثری سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که تا ۱۰۰ درصد تخصیص منابع را برای جمعیت هلال احمر محقق کرد و سبب شد تا پرداخت سایر کارانه ها به پرسنل هلال احمر نیز بصورت کامل در دستور کار قرار گیرد و در همین راستا حقوق فروردین ماه پرسنل نیز چند روز زودتر از اختتام ماه پرداخت گردید. پرداخت ها به امدادگران با نظم دهی به امور مالی نیز شروع شده است و جذب بوسیله آزمون ایثار نیز ادامه دارد.

برگزاری مراسم های هفته هلال با رعایت پروتکلهای بهداشتی همتی افزود: در سال ۹۹ اقدامات خوبی در امتداد اورهال کردن بالگردها رقم خورد و بمنظور ارتقای سطح کیفی امدادرسانی، خودرو های امدادی نیز برای مناطق محیطی کشور تامین شد. خرید خودرویی قابل توجهی در سال ۹۹ صورت گرفت و آمبولانس های اهدایی به مناطق سیل زده نیز در سازمان امداد موجود است که در هفته هلال به مراکز اهدا خواهد شد. امید است که با رعایت تمامی پروتکلهای کرونائی مراسمات هفته هلال به خوبی اجرا شود تا دستاوردهای این جمعیت به اطلاع مردم رسد. بازدیدهای استانی نیز در دستور کار خواهد بود.
وی با اشاره به کمک های مومنانه به نیازمندان در سال ۹۹ اشاره کرد: در ایام آتی نیز اقلام خوراکی مورد نیاز با هماهنگی معاونت تجاری وزارت صمت تهیه و در اختیار شهروندان نیازمند که توسط سازمان داوطلبان شناسایی شده اند، قرار خواهد گرفت. این مهم، اگر خیرین نیز وارد عمل شوند می تواند با کیفیت بهتری در تمامی استانها صورت گیرد. باید از ظرفیت خیرین به بهترین شکل ممکن استفاده گردد.

تقویت خانه های هلال در سال جاری رئیس جمعیت هلال احمر درباب خانه های هلال در سطح کشور اظهار داشت: خانه های هلال جزو اولویت های کاری ماست و باید تا اختتام دولت تعداد آنها به ۵۰۰۰ خانه برسد. در هفته هلال نیز آن دسته از خانه های هلال که آماده بهره برداری است، افتتاح می گردد. تقویت خانه های هلال نیز مدنظر است و به آن توجه می شود.
برمبنای اعلام روابط عمومی هلال احمر، همتی در آخر اظهار داشت: باید اهداف مقوله داوطلبی در هلال احمر تشریح شود تا برخی گرفتار سوءتفاهم نشوند. جمعیت هلال احمر برای هیچکسی سود ندارد و تنها منفعت آن انجام کارهای خوب و خدمات رسانی به مردم است. باید اهداف هلال احمر تبیین شود و از ظرفیت های نهفته آن به بهترین شکل استفاده گردد. بزودی مجمع عمومی جمعیت هلال احمر با حضور اعضای جدید و به مدیریت دبیرکل برگزار می شود.1400/01/30
21:09:02
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: برنامه , خدمات , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir