رئیس قوه قضاییه:

مسؤلان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات كرونایی كه باعث خسارت شده باشند

مسؤلان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات كرونایی كه باعث خسارت شده باشند

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: مسؤلان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی که باعث خسارت و تلفات بیشتر شده باشند.به گزارش اسنک به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه بامداد امروز (دوشنبه ۲۳ فروردین) شورایعالی قوه قضاییه ضمن اشاره به خصوصیت های ماه مبارک رمضان در مناجات شعبانیه، عنوان کرد: ماه رمضان ماه خودسازی و ماه ضیافت الهی است که خدا در این مهمانی با بهترین نعماتش از میهمانان خود پذیرانی می کند.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: همه نعمات و برکات متعلق به خداوند متعال است، ولی بهترین آنها «مقام ربانی» است که خداوند با این مقام از عباد صالحش پذیرایی می کند و با صیام و قیام و تلاوت قرآن و درک لیلة القدر، بندگانش را به مقام والای ربانی می رساند تا انسان جلوه اسماءالحسنی شود.

* آمار نشان داده است جرم و جنایت در ماه رمضان کاهش می یابد

رئیسی یکی از برکات ماه رمضان را دوری از گناه و معصیت و جرم و جنایت و اظهار داشت: ماه رمضان بستری معنوی و فرهنگی است که خداوند برای دوری از گناه و معصیت و گرایش به عبادت و بندگی و پاکی عطا فرموده و آمار نشان داده است در این ماه، میزان جرم و جنایت در جامعه کاسته می شود.


رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه جلوگیری از جرم و جنایت منحصر به پیشگیری های کیفری نیست، خاطرنشان کرد: رشد اخلاق و معنویت و توجه به خدا از زمینه های بسیار مهم و کارآمد در جلوگیری از جرم و جنایت در جامعه است که جنبه بازدارندگی مؤثر دارد.

رئیسی بر همین مبنا تصریح کرد که توجه به اخلاق و معنویت در تمام ایام سال هم بهترین وسیله و زمینه دوری از گناه و جرم و هرگونه صدمه اجتماعی است.


* تاکید آیت الله رئیسی بر افزایش کمک های مؤمنانه به نیازمندان


رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حرکت مؤمنانه مردم و نهادهای انقلابی و گروه های جهادی در طول دوران مواجهه با ویروس کرونا، بر همت مضاعف همگانی در توجه به صدمه دیدگان از این بیماری تاکید کرد و اظهار داشت: مردم عزیز در پرتو نورانیت ماه رمضان تصویر دیگری از همدلی و توجه مضاعف به نیازمندان را به نمایش خواهند گذاشت.

رئیسی ضمن اشاره به خیز مجدد پدیده شوم کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: آغاز موج جدید کرونا مردم را گرفتار صدمه های جدی تری کرده و باعث افزایش خسارت های جانی و مالی شده است که این وضعیت اقتضاء می کند ضوابط بهداشتی و تدابیر ویژه ای لحاظ شود.

* مسؤلان تصمیم گیر باید پاسخگوی تأخیر در مقابله با موج جدید کرونا باشند

رئیس دستگاه قضا در ادامه به طرح پرسش از مسؤلان اجرایی پرداخت که چرا باوجود هشدارهای وزارت بهداشت و درمان و مراکز علمی و دانشگاهی نسبت به اوج گیری باردیگر کرونا و خطرات آن بموقع تصمیم گیری و اقدام نکرده اند؟

رئیسی اظهار داشت: زمان شناسی در هر کاری مهم می باشد و در جایی که با جان و زندگی و معیشت مردم مرتبط می باشد، مهم تر می شود و این سؤال جدی مردم از مسؤلان تصمیم گیر است که چرا با تأخیر با موج جدید کرونا مقابله شد که شاهد اشکالات و خسارات آن هستیم و حتما باید در این خصوص پاسخگو باشند.

* دستور ویژه برای رسیدگی فوری به پرونده شهادت محیط بانان زنجانی

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با ابراز تأثر از شهادت محیط‎ بانان زنجانی اظهار داشت که از بدو بروز این حادثه، نیروی انتظامی و دادگستری به سرعت وارد عمل شدند، اما در عین حال بر لزوم تسریع در رسیدگی دقیق به مسأله و کیفر عبرت آموز مجرمین این پرونده برای پیشگیری از تکرار اتفاقات مشابه تاکید کرد.

* همکاران دستگاه قضا موظف به حمایت قانونی از مرزبانان و محیط بانان هستند

رئیسی حمایت حقوقی و قضایی از مرزبانان و محیط بانان و همه کسانی که در میدان حفظ و حراست از مرزها، محیط زیست و ثروت ملی هستند را ضروری دانست و به همکاران دستگاه قضا در بخش های مختلف تاکید کرد که خویش را موظف به پشتیبانی قانونی از آنها بدانند.

* تقدیر آیت الله رئیسی از بازگرداندن برخی از زندانیان ایرانی از عراق

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنانش از مسؤلان قضایی و دیگر مقامات عالی عراق به خاطر اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در جریان سفر اخیر هیأت عالی قضایی جمهوری اسلامی ایران به این کشور برای بازگرداندن برخی از زندانیان ایرانی قدردانی نمود و اظهار داشت که تعداد دیگری از این زندانیان هم در راه بازگشت به وطن هستند.

رئیسی نسبت به تداوم همکاریهای قضایی کشورمان با عراق و کشورهای همسایه و دیگر کشورهای در رابطه با ایران کشورمان ابراز امیدواری کرد و متذکر شد: انتقال ایرانی ها زندانی در کشورهای دیگر باعث کاهش مشکلات و دغدغه های آنها و خانواده‎هایشان می شود.

ادامه دارد...


1400/01/23
15:15:34
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir