واكسیناسیون ۲۰۰ كارگر پسماند از فردا شروع می شود

واكسیناسیون ۲۰۰ كارگر پسماند از فردا شروع می شود

به گزارش اسنک فاز اول واکسیناسیون کارگران بخش پسماند پزشکی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شنبه ۲۱ فروردین شروع می شود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره واکسیناسیون پاکبانان و کارگران در معرض خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا در این سازمان با اشاره به اینکه پیگیری ها برای واکسیناسیون این افراد از اواخر سال قبل شروع شده، اظهار داشت: هماهنگی ها با وزارت بهداشت انجام شده و از سوی معاونت این وزارت خانه دستور تحویل ۲۰۰ دوز واکسن به سازمان مدیریت پسماند ابلاغ گردیده که روز شنبه واکسن ها را دریافت و تزریق آنها را از همان روز آغاز خواهیم کرد.
وی ادامه داد: سازمان مدیریت پسماند، پزشک مقیم دارد و با نظارت وزارت بهداشت و رعایت پروتکل ها در فاز اول ۲۰۰ دوز واکسن به کارگران مدیریت پسماند پزشکی تزریق می شود و در فازهای بعدی برای سایر پاکبانان و کارگران مجتمع پردازش آرادکوه و بخش انتقال پسماند این اتفاق خواهد افتاد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه طبق پروتکلهای وزارت بهداشت طوری عمل می نماییم که دوز بعدی هم بعد از دوز اول به این افراد تزریق شود، تصریح کرد: همه پرسنلی که با پسماند عادی مرتبط اند هم در برنامه واکسیناسیون قرار دارند و اگر سرعت عمل تحویل واکسن ها بیشتر شود و فرآیند اداری آن طولانی نشود، تمامی این افراد بزودی واکسینه می شوند.
علیپور افزود: در سازمان مدیریت پسماند در دو بخش پیگیر واکسیناسیون افراد در معرض خطر هستیم؛ ابتدا کارگرانی که مشخصا با خود سازمان در حوزه های دفن، پردازش، انتقال و جمع آوری پسماند در حال همکاری هستند و بخش دوم بحث مناطق ۲۲ گانه است که البته متولی این بخش خود مناطق هستند.
وی افزود: البته سازمان پسماند همکاری ها را انجام داده که مناطق لیست ۱۷ هزار کارگری که در حوزه رفت و روب مشغول فعالیت هستند را به وزارت بهداشت اعلام کنند تا تخصیص واکسن برای آنها اتفاق بیفتد.
طبق گزارش سایت شهر، علیپور همینطور تصریح کرد: در سازمان مدیریت پسماند بخش ویژه ای به نام مدیریت پسماندهای پزشکی داریم که هیچ منطقه ای متولی آن نیست و مبحث به خود سازمان برمی گردد. این بخش حدود ۲۰۰ نفر کارگر را شامل می شود که در جمع آوری، انتقال و دفن مستقیما با پسماند پزشکی مرتبط هستند. علاوه بر این کارگران حوزه پسماندهای عادی سازمان مدیریت پسماند هم در معرض خطر هستند و البته این افراد در اولویت دوم هستند که مجموع این افراد و بخش پسماند پزشکی به حدود هزار و ۶۵۰ نفر می رسد.
منبع:

1400/01/20
21:31:37
5.0 / 5
1166
تگهای خبر: برنامه , پزشك , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir