مجلس تصویب كرد

اختصاص هزار میلیارد تومان برای بیماران صعب العلاج، سرطانی، خاص و زوج های نابارور

اختصاص هزار میلیارد تومان برای بیماران صعب العلاج، سرطانی، خاص و زوج های نابارور

به گزارش اسنک نمایندگان مجلس بانک مرکزی را مکلف به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بعضی از اقشار کردند که همچون آن اختصاص هزار میلیارد تومان برای پرداخت به بیماران صعب العلاج، سرطانی، خاص و زوج های نابارور است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا نمایندگان در جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش هزینه ای بند و تبصره ۱۶ را تصویب کردند.
طبق این مصوبه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از راه بانکهای عامل از محل سپرده های جاری و قرض الحسنه نظام بانکی، نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای موارد زیر اقدام نماید:
ردیف۱
ردیف۱-۱- مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات دراز مدت حداقل ۱۰ ساله برای پرداخت یک میلیارد ریال ودیعه مسکن، ۷۰۰ میلیون ریال وام ازدواج، ۲۰۰ میلیون ریال وام جهیزیه و ۲۰۰ میلیون ریال وام ضروری برای هر یک از کارکنان و بازنشستگان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هماهنگی هر یک از سازمان های مذکور از راه بانکهای عامل.
ردیف۲-
۱- مبلغ پنجاه هزار میلیارد ریال از محل منابع عادی بانک ها برای پرداخت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن تا سقف دو میلیارد ریال برای هر فرد با نرخ سود ۹ درصد و با ضمانت نیروی های مسلح با بازپرداخت ۲۰ ساله. یارانه سود تسهیلات مذکور از محل مصارف در ارتباط با مسکن در تبصره(۱۴) تأمین می شود.
ردیف۲ ۲-۱- مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت به بیماران صعب العلاج، سرطانی، خاص و زوج های نابارور. ۲-۲- مبلغ پنج هزار میلیارد ریال جهت پرداخت به بیماران فقیر و معسر زیر پوشش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران.
۲-۳- مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت به بیماران معسر زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران با معرفی این بنیاد. دستور العمل اجرائی شامل نحوه پرداخت تسهیلات به مشمولان مورد اشاره با همکاری بانک مرکزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و عملیاتی می شود.
ردیف۳- مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت توانمندسازی، پرداخت تسهیلات و خرید انشعابات و توسعه تأسیسات خانگی و کارگشایی امور کسب و کار خرد روستایی و همینطور صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی با توزیع استانی توسط معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و اختصاص سهم بیشتر حسب مورد متناسب با نرخ بیکاری و هم محرومیت و تصویب شورای هماهنگی و برنامه ریزی استان مبحث بند (ب) این تبصره و تعیین دستگاه مجری توسط این شورا برای پرداخت به متقاضیان روستایی حسب مورد.
ردیف۴- مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه مسکن محرومان شهری جهت مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ۷۰ درصد و سازمان بهزیستی ۳۰ درصد. جز الحاقی -مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از محل منابع عادی بانک ها جهت ساخت یا خرید مسکن کارکنان وزارت اطلاعات تا سقف یک میلیارد ریال با بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله با ضمانت وزارت خانه مذکور.
منبع:

1399/12/13
23:01:16
0.0 / 5
1189
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir