حال كسانی كه در قم واكسن زده اند خوب است

حال كسانی كه در قم واكسن زده اند خوب است

به گزارش اسنک قم مدیر گروه آموزشی و ارتقا سلامت مرکز بهداشت قم از تزریق واکسن کرونا به 175 نفر در استان خبرداد.


محمد تقی سلطانی مدیر گروه آموزش و ارتقا سلامت مرکز بهداشت قم امروز در نشست شورای اطلاع رسانی کرونا در استانداری قم، اظهار داشت: تابحال ۱۷۵ دوز واکسن کرونا به جامعه هدف اولیه که عموما کادر بهداشت و درمان هستند تزریق شده است.
وی با اشاره به اینکه پارت دوم واکسن روز بیست و نهم بهمن ماه جاری در استان تخلیه خواهد شد، اضافه کرد: خوشبختانه کسانی که تا هم اکنون واکسیناسیون را انجام دادند هیچ مشکلی نداشتند.
سلطانی خاطرنشان کرد: چون ویروس جهش یافته انگلیسی جدید می باشد ازاین رو واکسن های کرونایی که هم اکنون وجود دارد نوع جهش یافته را پوشش نخواهند داد.
وی با اشاره به اینکه خیز جدید کرونا را در کل کشور مشاهده می نماییم اظهار داشت: قم هنوز وارد این خیز نشده است کما اینکه آمار موارد بیماران سرپایی رشد را نشان داده است.
سلطانی اضافه کرد: در صورتیکه بخواهیم حساسیت مردم را بیشتر، و جامعه را از عادی انگاری خارج نماییم و توجه ها را به این مسئله بیشتر از پیش جلب نماییم هم اکنون بهترین وقت است.
سلطانی تصریح کرد: نگذاریم فرصت از دست برود و زمانی اقدام نماییم که دیگر چاره ای نیست.
مدیر گروه آموزش مرکز بهداشت قم اظهار داشت: ویروس جهش یافته انگلیسی و همینطور موارد مرگ آن دور تا دور قم دیده شده و بطور قطع در استان هم گردش داشته و امکان دارد که بزودی دیده شود.
وی بیان نمود: چون این گردش در کل کشور اتفاق افتاده قم هم از آن آسیب خواهد خورد.1399/11/27
21:26:35
0.0 / 5
1157
تگهای خبر: بیمار , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir