وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد:

تصمیم ستاد كرونا برای حضوری شدن آموزش ها

تصمیم ستاد كرونا برای حضوری شدن آموزش ها

اسنک: وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه تمام کشورها درصدد بازگشایی مدارس خود هستند و امروز این سیاست در تمام دنیا جریان دارد، شروط بازگشایی مدارس را اعلام نمود و از زمان اجرای رتبه بندی فرهنگیان از اول فروردین ماه 1400 آگاهی داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نخستین برنامه زنده «گفتگو با شما» که بطور زنده از شبکه شاد و در گفتگو با معلمان استان قم پخش گردید، اظهار نمود: این نخستین گفتگوی من با شما در پاسخ به پیام هایی است که شما همکاران فرستادید؛ حدود ۶ میلیون پیام رسیده که همکاران آنان را طبقه بندی و به تناسب فراوانی ها مرتب کردند هدف من این است که هر هفته به نکاتی که بیشترین توجه همکاران را به خود اختصاص داده صحبت کنم.
وی اضافه کرد: یکی از مهم ترین نکاتی که همکاران مطرح نمودند درباره حضوری شدن مدارس است که در این زمینه دغدغه داشتند. مطالعات بین المللی حاکیست اگر زیرساخت های فنی، نرم افزاری و سخت افزاری برای آموزش غیرحضوری کامل باشد، اگر دانش آموزان به ابزارهای لازم مجهز باشند، اگر معلمان توانایی کامل را برای آموزش در فضای مجازی داشته باشند، اگر دانش آموزان توانایی لازم برای فراگیری آموزش ها را از مسیر مجازی داشته باشند، اگر خانواده ها هم انگیزه و هم توانایی برای کمک به تحصیل فرزندانشان را داشته باشند، آموزش با ۵۰ درصد کیفیت قابل دستیابی است.
وزیر آموزش و پرورش افزود: استان هایی داریم که به این ابزارها دسترسی ندارند. مشکلات اقتضا می کند به آموزش حضوری فکر کنیم؛ دربسیاری از کشورهای دنیا مدارس نخستین مکان بود که تعطیل شد و با توسعه آگاهی ها و ارزیابی ها، به تدریج درصدد بازگشایی مدارس خود هستند امروز این سیاست در کشورهای زیادی حتی با میزان مبتلاشدن و فوت بیش از ما جریان دارد.
حاجی میرزایی اشاره کرد: تحقیقات نشان می دهد تاثیر تعیین کننده ای بین بازگشایی و شیوع بیماری وجود ندارد اما مطالعات این را نیز می گوید که دور بودن دانش آموز از مدرسه با تبعات مختلفی روبرو است مدرسه تنها کارکرد آموزشی ندارد بلکه مدرسه کارکرد تربیتی، پرورشی، اجتماعی و روانی دارد.
وی افزود: اصل بر این است که مدرسه باز باشد البته با رعایت پروتکل و دستورالعمل های بهداشتی؛ هرزمان که متخصصان به این نتیجه برسند که در مناطقی بازگشایی مدارس با تبعات روبرو است ما تبعیت می نماییم اما حالا ستاد کرونا تصمیم گرفته است که آموزش ها حضوری باشد اما با الزاماتی همراه باشد.
وزیر آموزش و پرورش به شروط بازگشایی مدارس اشاره نمود و اظهار داشت: مدارس باید در تمام مناطق به جز مناطق قرمز باز باشند و کادر اداری و اجرائی در مدرسه حضور داشته باشند اگر به دنبال مدرسه محوری هستیم زمانش حالا است. دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی باید به مدرسه بروند و حداکثر باید ۱۰ نفر در کلاس باشند. سلامت دانش آموزان برای ما بسیار اهمیت دارد ما با این کار سلامت و آموزش را قابل اهمیت می دانیم.

حاجی میرزایی درباره نظام رتبه بندی معلمان نیز بیان کرد: در اسفندماه امتیازات فصل دهم به تمام کارکنان داده و به فوق العاده فرهنگیان در فروردین ماه ۱۷ درصد افزوده شد. لایحه رتبه بندی به دولت ارائه شده و در کمیسیون است که کلیت آن تصویب شده و جزئیات آن نیز به زودی نهایی می شود. تلاش داریم پیش از نهایی شدن بودجه لایحه تقدیم مجلس شود و اعتبار آن نیز در بودجه دیده شده و زمان اجرای آن سال ۱۴۰۰ است.

وی ادامه داد: صلاحیت تخصصی و حرفه ای معلمان در رتبه بندی با سنجه های مناسب سنجیده می شود و باتوجه به امتیازات و صلاحیت های تحصصی و حرفه ای معلمان رتبه بندی خواهند شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش افزود: تخصیص حق التدریس معلمان بازنشسته و شاغل را دریافت کردیم و مترصد دریافت وجه از خزانه هستیم که به زودی انجام می شود.
منبع:

1399/10/26
12:21:57
0.0 / 5
1610
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir