ارجاع مدیران به هیات های رسیدگی به تخلفات كاركنان دولت در صورت عدم انجام مصوبات كرونایی

ارجاع مدیران به هیات های رسیدگی به تخلفات كاركنان دولت در صورت عدم انجام مصوبات كرونایی

مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: مدیران اجرایی در صورت عدم انجام مصوبات كرونایی به هیات های رسیدگی به تخلفات كاركنان دولت ارجاع می شوند.


سید علی آقازاده در هفتاد و یکمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی، ضمن اشاره به اینکه شاهد تثبیت شرایط در طول یک هفته گذشته در استان بودیم، اظهار نمود: طی دو هفته آینده 75 درصد مشاغل کشور را تعطیل می نماییم که خسارت بالای اقتصادی خواهد داشت، اما کرونا در جای دیگر خسارات سنگین تری را تحمیل می کند که باید یک جا این زنجیره قطع شود چونکه همه ارکان و کادر درمان فشار مضاعفی را تحمل می کنند.
وی ادامه داد: اصناف طی هشت ماهه اخیر خسارت بالایی را متحمل شده اند، اما طی دو هفته آینده محدودیت هایی برای شهرهای قرمز و نارنجی خواهیم داشت و باید تلاش نماییم مصوبات ستاد ملی کرونا حتما اجرایی شود.
استاندار مرکزی با تکیه بر اینکه جزئیات این تعطیلی به اطلاع مردم رسانده می شود، اضافه کرد: در کنار این مصوبات قرارگاه سلامت استان در چارچوب طرح سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بازه زمانی طولانی تر کار خویش را دنبال می کند و عمده پایگاه های این طرح مساجد هستند. درست است که در دو هفته آینده مساجد در شهرهای قرمز و نارنجی برگزاری نماز جماعت نخواهد داشت، اما پایگاه مساجد برای اجرای طرح شهید سلیمانی فعال خواهند بود و البته نباید هیچ تجمعی در این اماکن صورت گیرد بلکه فقط باید محلی برای تصمیم گیری باشد.
وی از مردم خواست با ماموران جهت بستن واحدهای صنفی برابر قانون و مصوبه ملی در شهرهای قرمز و نارنجی همکاری لازم را داشته باشند و اظهار داشت: ماموران امر در پلمب واحدهای صنفی با تعامل رفتار کنند چونکه به دنبال فشار آوردن به مردم نیستیم. بطور قطع این شرایط به سود جامعه و سلامت مردم خواهد بود و فرمانداران دقت کنند که تمام مراحل به صورت ارشادی باشد، همینطور مدیران در صورت عدم انجام مصوبات به هیات های رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت ارجاع می شوند.
استاندار مرکزی با تکیه بر اینکه برگه های تردد توسط بالاترین مقام دستگاههای اجرایی صادر شود، اضافه کرد: اگر صدور برگه تردد برای فردی توسط مدیران دستگاههای اجرایی، غیرضروری باشد، مدیر باید نسبت به اقدام انجام شده، حتما پاسخگو باشد و مسئولیت هر گونه سوءاستفاده بر عهده بالاترین مسئول دستگاه اجرایی می باشد و فرمانداران نیر نظارت خواهند داشت، همینطور جلسات طی دو هفته اخیر در شهرهای قرمز باید حداکثر 15 نفره باشد و حدالامکان جلسات حضوری برگزار نشود. در شهرهای نارنجی هم حداکثر 20 نفره باشد در غیر این صورت تخلف صورت گرفته است و هیچ جلسه، همایش و گردهمایی نخواهیم داشت.
وی ضمن اشاره به تعطیلی بازارها و پاساژها، اظهار داشت: فرمانداران در شهرهای قرمز دارای بازار سرپوشیده و پاساژ طی امروز و فردا هماهنگی لازم را دنبال کنند تا تعطیلی انجام گیرد و با متخلفان هم برخورد لازم صورت می گیرد.1399/08/28
23:37:28
5.0 / 5
1272
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir