شهریاری:

تصمیمات ستاد كرونا ضمانت اجرایی داشته باشد

تصمیمات ستاد كرونا ضمانت اجرایی داشته باشد

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاكید كرد كه باید تصمیمات ستاد كرونا اجرا شود و در حد حرف باقی نماند. نباید همه چیز را به امید خدا رها كرد چون مبحث حفظ سلامتی و جان مردم است.


حسینعلی شهریاری در گفتگو با ایسنا با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها اظهار داشت: مشکل شیوع گسترده ویروس کرونا هم به رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و هم به ستاد مبارزه با کرونا برمی گردد که تصمیماتش ضمانت اجرایی ندارد. وقتی مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند ستاد کرونا باید تصمیماتی بگیرد که اجرایی شود نه اینکه همچون برخی کشورها همه چیز به امید خدا رها شود.
وی افزود: از آغاز هفته بعضی از مشاغل و همینطور مدارس و دانشگاه ها تعطیل شد اما آیا تغییری در آمار مبتلایان و فوتی های کرونا رخ داد؟ علت این است که تصمیمات ستاد کرونا ضمانت اجرایی ندارد و همه چیز در حد حرف باقی می ماند. وقتی شرایط آنقدر حاد شده دیگر حضور کارکنان در محل کار معنا ندارد و باید دورکاری اعمال شود یا اینکه نباید افراد را برای رفتن در صف گرفتن کد بورسی ترغیب کرد.
شهریاری اضافه کرد: به نظر می آید تنها کسی که پروتکل های بهداشتی را به درستی اجرا می کند مقام معظم رهبری است که ایشان هم تمامی اختیارات را به ستاد کرونا داده، این بدان معناست که تصمیمات این ستاد فراقانونی بوده و همگی قابلیت اجرایی شدن دارد پس انتظار می رود که رئیس ستاد کرونا تصمیمات را بگونه ای اتخاذ نموده که ضمانت اجرایی داشته باشد. حالا صحبت بر سر جان مردم است که نباید به خاطر برخی سهل انگاری ها و سوء مدیریت ها از بین روند.
منبع:

1399/07/16
14:18:39
5.0 / 5
1465
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir