لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در مقابل سیلاب های احتمالی

لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در مقابل سیلاب های احتمالی

به گزارش اسنك رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت از تدوین پروتكل نظارت چهار وجهی بهداشت محیط اطلاع داد و بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در مقابل سیلاب های احتمالی در فصل سرد سال تاكید نمود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر احمد جنیدی، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، اظهار نمود: در مدتی که با ویروس کرونا درگیر هستیم، دانشگاه های علوم پزشکی بخصوص در حوزه نظارت ها و کنترل های بهداشت محیط و حرفه ای در اماکن عمومی و صنایع و کارگاه ها، خوش درخشیدند.

وی با اشاره به اینکه در کشور بیشتر از 7 هزار بازرس بهداشت محیط داریم، اضافه کرد: با عنایت به این که با تعداد کم بازرسین بهداشت محیط در دانشگاه ها مواجهیم و از طرفی، حجم، وسعت عملیات و پیچیدگی کار آنها از روستا تا شهر، از بیمارستان تا آرامستان و از مراکز عمومی تا مراکز خصوصی، زیاد است، یک پروتکل نظارت 4 وجهی تهیه کردیم و برپایه آن مردم هم می توانند از راه کدهای اصناف نظارت هایشان را اعلام کنند. نظارت توسط سازمان های متولی اصناف وجه بعدی بوده و وجه سوم هم نظارت توسط بسیج اصناف و اتحادیه ها است، وجه چهارم نظارت هم توسط وزارت بهداشت و دانشگاه ها در سطح عالی، صورت خواهد گرفت.

لزوم تشدید نظارت ها بر واحدهای تولیدی و صنعتی

وی خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بیان نمود: برپایه فرمایشات مقام معظم رهبری، سال جاری سال جهش تولید نامگذاری شده و با عنایت به تحریم های ظالمانه ای که برضد ایران اعمال شده، معاونت های بهداشتی بر صنایع و اماکن تولیدی نظارت های بیشتری را اعمال کنند تا شاهد بروز بیماری در صنعت نباشیم که منجر به تعطیلی صنعت شود. همکاران بهداشت حرفه ای در این حوزه بسیار کمک کننده خواهند بود.

ضرورت تمهیدات لازم در مقابل سیلاب های احتمالی

وی اظهار داشت: همچنین، در فصل پاییز و زمستان امکان دارد با سیلاب هایی در سطح کشور مواجه شویم، چنانچه این اتفاق بیفتد، مجبور هستیم اردوگاه هایی را برای اسکان مردم ایجاد نماییم. اما این اردوگاه ها مثال بازر تجمع و انتقال کرونا خواهند بود. لذا، دانشگاه های علوم پزشکی از دستگاه های استانی بخواهند تا رودخانه ها و جویبارها را لایروبی کنند و اقدامات محافظتی در مقابل سیلاب را انجام دهند تا تخریب منازل و گرفتاری مردم را در فصل سرد سال نداشته باشیم.
منبع:

1399/07/08
23:41:12
5.0 / 5
1574
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir