معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كرمان:

احتمال مرگ و میر و عوارض شدید ناشی از كووید ۱۹ در افراد معتاد زیاد است

احتمال مرگ و میر و عوارض شدید ناشی از كووید ۱۹ در افراد معتاد زیاد است

به گزارش اسنك كرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كرمان اظهار داشت: افرادی كه اعتیاد دارند احتمال مرگ و میر و عوارض شدید ناشی از مبتلاشدن به كووید ۱۹ در آنها زیاد است كه نمونه آنرا در استان داشته ایم.


دکتر "سید وحید احمدی طباطبایی" در گفتگو با ایسنا، درباره مقاله چاپ شده توسط یکی از اعضای دانشگاه علوم پزشکی بم با مبحث ارتباط تریاک با کرونا، اظهار داشت: این مقاله ارزش علمی ندارد و مقاله تحت عنوان نامه به سردبیر یک روزنامه داده شده و در این خصوص هیچ پژوهش علمی صورت نگرفته است.
وی افزود: هجمه های زیادی ضد این مقاله بوده و اگر به سابقه علمی نویسندگان این مقاله توجه کنید در می یابید درجه علمی آنها پایین بوده و مطالب این مقاله به هیچ وجه مورد تایید نیست.
احمدی طباطبایی در مورد ارتباط کرونا و تریاک به ایسنا اظهار داشت: افرادی که اعتیاد دارند احتمال مرگ و میر و عوارض شدید ناشی از مبتلا شدن به کووید ۱۹ در آنها زیاد است که نمونه آنرا در استان داشته ایم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در باره اینکه چرا استان کرمان از وضعیت قرمز کرونایی خارج نمی شود؟ عنوان کرد: هنوز تعداد موارد بستری در استان تا حدودی بالاست. طبق شاخصهای اپیدمیولوژی باید به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت کمتر از ۳ مورد بستری ناشی از کووید ۱۹ وجود داشته باشد تا استان از وضعیت قرمز کرونایی بیرون برود که هنوز این اتفاق برای استان کرمان رخ نداده است.
وی در مورد اینکه باتوجه به عزاداری ها، سفرهای رخ داده در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی و بازگشایی مدارس آیا پیک جدیدی در راه داریم؟ خاطرنشان کرد: خوشبختانه در کرمان تا این لحظه پیک آنچنانی نداشتیم و موارد مبتلا شدن هم در حاضر روند نزولی پیدا کرده است، اما هنوز برای قضاوت تاثیرات بازگشایی مدارس و مراسم های عزاداری زود است چونکه از بازگشایی مدارس که چند روزی بیشتر نگذشته و دو یا سه هفته پس از عزاداری ها هم مشخص خواهد شد که چه وضعی پیش آمده اما در حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد از مراسم عزاداری ها در کرمان پروتکل های بهداشتی رعایت شده بود.
طباطبایی در ادامه به بازگشایی مدارس و ابتلای کودکان به کووید ۱۹ سخن به میان آورد و اظهار نمود: بار ویروسی در کودکان کمتر است و احتمال انتقال در بچه ها مقداری کمتر از افراد بزرگسال است اما در عین حال باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرد و سفارش اکید می شود والدین روش اجرای دستورالعمل های بهداشتی را حتما به فرزندانشان آموزش دهند.
منبع:

1399/06/18
10:25:09
5.0 / 5
1518
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir