از ۱۰۲ طرح عمرانی شهرستان ری در هفته دولت بهره برداری شد

بهره برداری ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی بزودی

بهره برداری ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی بزودی

فرماندار شهرستان ری از بهره برداری ۱۰۲ طرح عمرانی شهرستان ری با اعتبار ۵۸۹ میلیارد تومان در هفته دولت اطلاع داد و اظهار داشت: ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی بزودی بهره برداری می شود.


حسین توکلی کجانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح پروژه های هفته دولت در سطح شهرستان ری اظهار داشت: ۱۰۲ طرح عمرانی، خدماتی، صنعتی و آموزشی با اعتبار ۵۸۹ میلیارد تومان طی هفته دولت در شهرستان ری به بهره برداری رسید؛ سال جاری برای نخستین بار طی سه ماه، بخش های حادثه خیز کمربندی دوم تهران تعریض، نیوجرسی گذاری و روکش آسفالت شد، همینطور گاردیل های آزادراه تهران ـ قم هم با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان حذف و در حال نصب نیوجرسی است.
وی ادامه داد: بهره برداری ازچند طرح صنعتی با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان، پروژه های توسعه فضای سبز، مرکز سلامت بخش کهریزک، سوله های کارآفرینی، ورزشی روستایی، چندین بوستان، توسعه شبکه برق، طرح های آبرسانی و بازبینی و اجرای طرح هادی ۶ روستا، ایجاد ساختمان های اداری، پروژه ای و راهسازی همچون طرح های هستند که طی هفته دولت در شهرستان ری به بهره برداری رسید.
فرماندار ویژه شهرستان ری، در بخش دیگری از صحبت های خود به افتتاح ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی در آینده نزدیک اشاره نمود و اضافه کرد: ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی با ظرفیت ۳۲۰ تخت خواب و ۱۵ تخت جراحی بزودی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: هم اکنون ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات بخش جدید بیمارستان فیروزآبادی از سوی وزارت بهداشت بودجه در نظر گرفته شده است که بزودی جذب خواهد شد؛ همینطور دانشکده دندانپزشکی این بیمارستان هم با ۵۰ یونیت راه اندازی خواهد شد. ۵۰ تخت اورژانس و کلینیک تخصصی هم از دیگر بخش هایی اسن که در بیمارستان شهدای هفتم تیر راه اندازی خواهد شد.
توکلی به لزوم ایجاد و راه اندازی پارک علم و فن آوری از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری اشاره نمود و اضافه کرد: راه اندازی این پارک در شهرستان ری در مرحله بررسی کارشناسی است تا شرکت های دانش بنیان زمینه حضور و فعالیت در شهرستان ری را پیدا کنند. همینطور راه اندازی ایستگاه راه آهن شهرری بعنوان یک مجتمع ایستگاهی از اولویت های اصلی شهرستان ری است.
به قول فرماندار شهرستان ری، راه اندازی این ایستگاه در کنار خطوط یک و شش متروی تهران اولویت اصلی فرمانداری شهرستان ری است که در صورت واگذاری زمین این کار بزرگ در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: قرار گیری ایستگاه های مترو و راه آهن شرق کشور در شهرری می تواند باعث کاهش ترافیک در مرکز تهران شود و همزمان رونق بخش هایی از شهرری را هم به همراه داشته باشد.1399/06/10
10:57:47
5.0 / 5
1654
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir