در جلسه روسای كمیته های ستاد ملی مقابله با كرونا

رئیس جمهور: كوشش برای ساخت واكسن و پیش خرید از دیگر كشورها در جریان است

رئیس جمهور: كوشش برای ساخت واكسن و پیش خرید از دیگر كشورها در جریان است

به گزارش اسنك رئیس جمهور در جلسه روسای كمیته های ستاد ملی مقابله با كرونا بعد از عرضه گزارش روسای كمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در كنكور سراسری در كشور، از اقدام كمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری كنكور، قدردانی كرد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت که اجرای چنین تجربه منحصر به فرد در جهان، ابتدا می تواند تضمین کننده سلامت دانش آموزان و خاانواده های آنها و بعد هم جامعه باشد.
‎رئیس جمهور همینطور از تلاش ها و نظارت دقیق مجریان و ناظران برگزاری این آزمون قدردانی کرد و تصریح کرد: مردم و بخصوص دانش آموزان هم در روز گذشته و زمان برگزاری کنکور، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، نقش مهمی در مقابله با بیماری کرونا و برگزاری کنکوری موفق، ایفا کردند و امیدوارم این روند امروز و دو روز پیش رو هم تداوم یابد.
‎ روحانی در ادامه جلسه با اشاره به گزارش کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید مجدد بر جدیت و قاطعیت بر نظارت و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مربوط به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اظهار داشت: اقدامات و ابتکاراتی که برای مراسم باشکوه عزاداری های محرم در فضای مجازی و رسانه ملی انجام گرفته، قابل تقدیر است و مطمئنا می تواند شکوه عزاداری برای حضرت اباعبدالله(ع) را حفظ کند.
‎رئیس جمهور همینطور ضمن قدردانی از همکاری طبقات مختلف جامعه و بخصوص متولیان و برگزاری کنندگان هیات ها و مراسم عزاداری، تصریح کرد که با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی سال جاری هم ملت ایران پرچمدار عزاداری اباعبدالله الحسین خواهند بود و عشق و ارادت خویش را به خاندان رسالت و اباعبدالله الحسین نشان خواهند داد.
‎ روحانی اضافه کرد: بعضی از شهروندان طبق یک سنت قدیم جهت شرکت در مراسم سنتی عزاداری سالار شهیدان، عموما به شهرهای زادگاه خودشان سفر می کردند که از آنها می خواهم با عنایت به شرایط خاصی که سال جاری با آن مواجه ایم، از انجام این سفر اجتناب کنند.
‎رئیس جمهور در ادامه جلسه روسای کمیته ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، گزارش کمیته درمان در مورد میزان پیشرفت ها برای دستیابی به واکسن کرونا و در عین حال بررسی ها برای پیش خرید واکسن از کشورهای سازنده، خاطرنشان کرد: حفظ سلامت مردم برای ما در اولویت است و بنابراین در کنار تلاش ها برای ساخت واکسن در کشور، برنامه ریزی های لازم برای پیش خرید واکسن از دیگر کشورها هم انجام گردد.
‎روحانی تصریح کرد: در این راستا و برای تأمین واکسن، طی هر دو مسیر ساخت و پیش خرید واکسن، در جریان است و بطور قطع در صورت ساخت این واکسن از جانب هر کشوری، نسبت به پیش خرید آن اقدام می نماییم.
‎در ادامه این جلسه، روسای کمیته های آموزش، درمان و امنیتی و اجتماعی گزارش هایی را از روند اقدامات انجام شده برای شروع سال جدید تحصیلی از 15 شهریورماه عرضه کردند.
‎رئیس جمهور به دنبال این گزارش ها تصریح کرد که باید تلاش شود تمامی دستورالعمل ها و برنامه ریزی ها، متناسب با جغرافیای هر منطقه، میزان شیوع بیماری کرونا و در عین حال ظرفیت های آموزشی آنها انجام گیرد.
‎ روحانی با اشاره به اینکه آموزش فرزندان کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: از تجارب بازگشایی کسب و کارها، مراسم ماه رمضان، برگزاری کنکور و مراسم عزاداری محرم، باید برای سال جدید آموزشی بهره گرفت.
‎رئیس جمهور تصریح کرد: همانطور که اجازه ندادیم کرونا، کسب و کارهای ما را به تعطیلی بکشاند، کنکور را به تعویق بیندازد و مانع برگزاری مراسم عزاداری محرم شود، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی برای تضمین و حفظ سلامت دانش آموزان، نباید اجازه دهیم در روند آموزش دانش آموزان کشور هم خللی ایجاد شود.1399/05/31
12:06:14
5.0 / 5
1732
تگهای خبر: امنیت , بیمار , بیماری , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir