مراكز واكسیناسیون عبوری در انگلیس راه اندازی می شود

مراكز واكسیناسیون عبوری در انگلیس راه اندازی می شود

اسنك: اخیرا تدابیری پیش بینی شده كه مردم انگلیس در صورتیكه سوار بر خودروهایشان هستند واكسن آنفلوآنزا دریافت نمایند و بدین سان برخورد زیادی با محیط درمانگاه ها، داروخانه ها و سایر افراد نداشته باشند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، این برنامه، مشابه آزمایش گیری ویروس کرونا است که در جریان همه گیری ویروس در این کشور به اجرا درآمد. در این برنامه نیز از مردم در صورتیکه سوار بر خودروهایشان هستند آزمایش گرفته می شود.
برمبنای خبری که نشریه تایمز منتشر نموده، خدمات سلامت بریتانیا ممکنست از همان مراکزی که برای آزمایش گیری بهره برده بود برای واکسیناسیون هم استفاده نماید و احیانا پارکینگ های خودروی پزشکان عمومی برای این منظور در نظر گرفته شود.
دولت انگلیس برنامه توسعه واکسیناسیون آنفلوآنزا را اعلام نموده است، چون بیم آن می رود که بحران آنفلوآنزای فصلی با موج دوم ویروس کرونا هم زمان شود.
بنابر گزارش ایندیپندنت، امسال بزرگسالان بالای ۵۰ سال در این کشور واکسن آنفلوآنزای رایگان دریافت می کنند و تعداد بیشتری کودک نیز واکسینه می شوند.
دولت انگلیس درنظر دارد برنامه واکسیناسیون آنفلوآنزای زمستانی را دو برابر نماید که به مدلول تزریق واکسن به ۳۰ میلیون نفر خواهد بود.
هم اکنون، برنامه واکسن آنفلوآنزای وزارت بهداشت انگلیس، افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، افراد دارای شرایط خاص همچون مشکلات کلیوی، آسم، بیماری قلبی، کارکنان بخش سلامت و ساکنان خانه سالمندان را شامل می شود.
در برنامه جدید واکسن آنفلوآنزا برای کودکانی که بیش از شش ماه به بیماری مبتلا هستند، کودکان دو و سه ساله و کودکان دبستانی رایگان است. با گسترش این برنامه، کودکانی که تا اختتام ماه ژوئیه امسال ۱۱ ساله می شوند (سال اول راهنمایی) هم شامل خواهند شد.
همین طور کسانی که با افرادی زندگی می کنند که در مقابل کووید-۱۹ نیاز به مراقبت بیشتری دارند شامل این واکسیناسیون می شوند.
منبع:

1399/05/25
13:57:22
5.0 / 5
1712
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir