فرهنگ حسینی، نذر عاشقان؛

پویش اهدای خون و نیاز به گروههای خونی منفی

پویش اهدای خون و نیاز به گروههای خونی منفی

به گزارش اسنک، اصفهان مدیرکل انتقال خون استان اصفهان اشاره کرد: اهدا و نذر خون در ماه های محرم و صفر عملی خداپسندانه است که باید در دیگر روزهای سال نیز ادامه پیدا کند. مردم اصفهان بدانند که هم اکنون، به گروههای خونی منفی بیشتر نیازمندیم.کیان دهراب پور در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: مردم اصفهان، همانند همه‌ی مردم ایران، به پویش اهدای خون «فرهنگ حسینی، نذر عاشقان» پیوسته اند. این پویش مانند هر سال از اول محرم تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

او با تکیه بر این که مردم، نهادها، ادارات و سازمان های مختلفی در برگزاری این پویش نقش دارند، اضافه کرد: از مردم درخواست می کنم که در این عمل خداپسندانه و در مدتی که انگیزه و اشتیاق خوبی برقرار است، به مراکز انتقال خون مراجعه کنند؛ چنان که همیشه نیز در لحظه های حیاتی نقش خودرا ایفا کرده اند.

مدیرکل انتقال خون اصفهان از ضرورت حضور پویا و پرشور مردم بمنظور اهدای خون گفت و توضیح داد: نیاز به خون و فرآورده های خون همیشگی است، اما مراکز خون گیری در اینروزها بطور ویژه آمادگی استقبال از مردم را دارند. این مراکز در طول دو ماه پذیرای اهداکنندگان خواهند بود.

دهراب پور با بیان این نکته که ادارات، سازمان ها و نهادها با هماهنگی بوسیله روابط عمومی انتقال خون اصفهان می توانند برای اهدای خون حاضر شوند، مراکز فعال در شهر اصفهان را برشمرد: مرکز اهدای خون خواجو در دهه‌ی محرم و از ساعت ۷: ۳۰ الی ۱۸ در خدمت مردم است. مرکز اهدای خون شهید حججی نیز در همین ایام و روزهای فرد از ۷: ۳۰ الی ۱۲: ۳۰ فعالیت دارد.

او سپس به مهم ترین نیازمندی های انتقال خون در اصفهان اشاره و تبیین کرد: امروز، ۲۰ تیر ۱۴۰۳، ذخیره‌ی خون استان ۲۴۴۱ واحد معادل ۶ روز و در شهرستان ۱۵۹۰ یعنی معادل حدوداً ۴ روز است. کسانی که قصد پیوستن به پویش و اهدای خون را دارند، توجه داشته باشند که هم اکنون به گروههای منفی، یعنی A منفی، O منفی، B منفی نیاز جدی تریم داریم.
1403/04/20
17:53:03
5.0 / 5
112
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir