قهوه ناجی افراد کم تحرک است؟

قهوه ناجی افراد کم تحرک است؟

به گزارش اسنک، خراسان رضوی آیا نگران این هستید که سبک زندگی بی تحرکتان بر سلامتی شما تأثیر بگذارد؟ محققان اعلام کردند نوشیدن قهوه امکان دارد خطر مرگ ومیر در رابطه با نشستن طولانی مدت را خنثی کند.


به نقل از مدیکال، محققان بیشتر از ۱۰هزار نفر در ایالات متحده را ارزیابی کردند تا ارتباط مشترک بین زمان نشستن روزانه و مصرف قهوه بر مرگ ومیر ناشی از همه دلایل و مرگ ومیرهای قلبی عروقی را تخمین بزنند.
شرکت کنندگان از نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه (NHANES) بودند و حدود ۱۳ سال تحت پیگیری قرار گرفتند. این تحقیق بر تحلیل و بررسی مدت زمان نشستن روزانه شرکت کنندگان و میزان مصرف قهوه متمرکز شد.
محققان این شرکت کنندگان را بر مبنای عادات نشستن، کمتر از چهار ساعت، چهار تا ۶ ساعت، ۶ تا هشت ساعت یا بیشتر از هشت ساعت در روز و عادات مصرف قهوه یعنی سه سطح مصرف در میان قهوه خورها و افرادی که قهوه مصرف نمی کردند گروه بندی کردند.
همانطور که در تحقیقات قبلی هم مشخص شده بود، نتایج نشان داد شرکت کنندگانی که بیشتر از هشت ساعت در روز می نشستند، در مقایسه با افرادی که کمتر از چهار ساعت می نشستند، ۴۶ درصد بیشتر با خطر مرگ ناشی از همه دلایل و ۷۹ درصد خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی مواجه بودند.
افرادی که روزانه بیشتر از ۶ ساعت بدون نوشیدن قهوه می نشینند، ۱.۶ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ومیر ناشی از هر علتی هستند. در مقابل، مصرف کنندگان قهوه در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشند، ۳۳ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ومیر کلی و ۵۴ درصد کمتر در خطر مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی قرار دارند.
وقتی محققان زمان نشستن و مصرف قهوه را با هم بررسی کردند، دریافتند که خطر مرگ ومیر بالاتر در رابطه با نشستن طولانی مدت فقط در بین افرادی که قهوه نمی نوشند، مشاهده می شود، نه در بین افرادی که قهوه مصرف می کنند.
این تحقیق مکانیسمی را که توسط آن قهوه، اثرات محافظتی بر رفتار بی تحرک دارد را بررسی نکرده است، با این وجود، محققان به این نتیجه رسیدند افرادی که بالاترین میزان قهوه را مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که قهوه مصرف نمی کنند، خطر مرگ ومیر ناشی از همه دلایل و بیماری های قلبی عروقی را کم می کنند.
به صورت کلی، نشان داده شده است که رفتار بی تحرک خطر مرگ ومیر همه دلایل و بیماری های قلبی عروقی را زیاد می کند، برعکس، مصرف قهوه برای کاهش خطر مشاهده شده است. بر مبنای دانش ما، این نخستین تحقیق جهت بررسی ارتباط مشترک زمان نشستن روزانه و مصرف قهوه با تمام دلایل و مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی است.1403/04/12
18:45:59
5.0 / 5
224
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تحرك , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir