ساخت بیمارستان حضرت عبدالعظیم در زمین 12 هکتاری

ساخت بیمارستان حضرت عبدالعظیم در زمین 12 هکتاری

به گزارش اسنک، تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) از ساخت بیمارستانی در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع آگاهی داد و اظهار داشت: موافقت اصولی قطعی وزارت بهداشت برای ساخت این بیمارستان صادر گردیده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علی قاضی عسکر در آئین شروع عملیات راه اندازی بیمارستان ۲۴۰ تخت خوابی «حضرت عبدالعظیم» که ظهر یکشنبه ۶ اسفند ماه برگزار گردید، اظهار داشت: آموزه های دینی مسلمانان بر خدمت رسانی به مردم، عمران و آبادانی تاکید کرده اند.
او افزود: خداوند در قرآن کریم از زبان حضرت هود نقل کرده است خداوند، انسان ها را از زمین آفرید که روی آن عمران و آبادانی کنند و گنجینه های نهفته در دل زمین را برای رفع نیاز بشر استخراج کنند.
تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با اعلان اینکه امام علی (ع) بر موضوع آبادانی شهرها تاکید کرده است، اضافه کرد: امام علی (ع) در حکم مالک اشتر ضمن اشاره به دستورها، بر موضوع آبادانی شهرها تاکید کرده است. تاکید امام علی (ع) بر آبادانی شهرها محدود به نامه ای خطاب به مالک اشتر نمی گردد، بلکه در روایات هایی که از ایشان نقل شده بر آبادانی شهرها توسط حاکمان تاکید کرده است.
او با اعلان اینکه روایات مختلفی از حضرت ولی عصر (ع) نقل شده است، اظهار داشت: در روایات مختلف آمده است، حضرت ولی عصر (عج) کارگزاران خودرا به شهرهای مختلف فرستاده که آنها در راستای عمران و آبادانی شهرها گام بردارند.
قاضی عسگر افزود: هنگامی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) منصوب شدم، ایشان انتظارات خودرا بیان نمودند. توسعه عمرانی، گسترش اقدامات مرحوم آیت الله ری شهری، توسعه برنامه های فرهنگی و رسیدگی به امور مجاوران و محرومان این شهر جزو انتظارات رهبری بشمار می رود.
تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به وضعیت درمانگاه حضرت عبدالعظیم (ع) اظهار داشت: ظرفیت درمانگاه برای ساکنان این شهر کافی نیست، بنا بر این تصمیم گرفتیم برای حل مشکلات مردم این شهر در عرصه بهداشت و درمان گام برداریم. موضوع راه اندازی بیمارستان را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کردیم. موضوع راه اندازی بیمارستان، مورد استقبال وزیر بهداشت قرار گرفت.
او افزود: زمین موقوفه ای به مساحت ۱۲ هزار متر مربع را برای راه اندازی بیمارستان انتخاب کردیم و از سازمان اوقاف درخواست کردیم که این زمین را در اختیار آستان حضرت عبدالعظیم (ع) قرار دهند که بیمارستان راه اندازی شود.
قاضی عسگر با اشاره به پیگیری انجام شده برای تاسیس بیمارستان حضرت عبدالعظیم (ع)، اظهار داشت: جلساتی با وزیر بهداشت و معاونان ایشان برگزار کردیم. مقام عالی وزارت و معاونان ایشان از تاسیس بیمارستان استقبال کردند و موافقت اصولی موقت خود درباب تاسیس بیمارستان را اعلام نمودند. بعد از مدتی، موافقت اصولی قطعی وزازت بهداشت با تاسیس بیمارستان اعلام گردید.
تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به چگونگی تامین منابع مالی راه اندازی بیمارستان حضرت عبدالعظیم (ع) اظهار داشت: وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و خیرین نسبت به تامین منابع مالی این بیمارستان اقدام می کنند. عملیات عمرانی ساخت این بیمارستان از امروز شروع می شود.
او با اعلان اینکه اقدامات عمرانی شهر ری محدود به ساخت بیمارستان نمی گردد، اضافه کرد: زمینی بمنظور ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکونی انتخاب نموده ایم و عملیات گودبرداری انجام شده، این پروژه توسط شهرداری تهران به انجام می رسد.
قاضی عسگر با اشاره به عملیات «قلعه گبری» شهر ری اظهار داشت: سومین پروژه مربوط به این بنای تاریخی است. در نظر داریم که این مکان به موزه شهر ری یا محل فروش صنایع دستی شهر ری تبدیل نماییم.
منبع:

1402/12/07
09:42:18
5.0 / 5
208
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir