آمار جهانی کرونا ثبت بیشتر از ۶۰۰۰ مبتلا شدن و ۶۰ فوتی جدید در روز گذشته

آمار جهانی کرونا ثبت بیشتر از ۶۰۰۰ مبتلا شدن و ۶۰ فوتی جدید در روز گذشته

به گزارش اسنک، بنابر تازه ترین به روزرسانیِ «ورلداُمتر» از آمار جهانی کرونا (کووید ۱۹)، روز گذشته در کشورهای مختلف در مجموع بیشتر از ۶۰۰۰ مورد جدید مبتلا شدن به کروناویروس شناسایی و ۶۰ فوتی گزارش شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، همینطور آلمان با ثبت ۳۱ فوتی و آمریکا با بیشتر از ۳۰۰۰ مورد جدید مبتلا شدن به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه روز گذشته در جهان گزارش کرده اند.
طبق آمار جهانی، در مجموع موارد مبتلا شدن در کشورهای مختلف تابحال به ۷۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۸۰ نفر رسیده و مرگ ۶ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۰۹ بیمار هم تأیید شده است.
داده های ورلداُمتر همینطور حاکی می باشد بیشتر از ۶۷۴ میلیون و ۳۵۰ هزار پرونده پزشکی (۹۹ درصد) از کل ابتلاهایی که نتایج آن مشخص شده، به بهبود مبتلایان (شامل بیماران تحت درمان در منزل یا بیمارستان) منتهی شده است.
پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را شروع کرده است.
در بین ۱۰ کشوری که بعنوان مناطقی با بالاترین آمار مبتلا شدن در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیشتر از ۱۱۱ میلیون مبتلا شدن و بیشتر از یک میلیون و ۱۹۹ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلا شدن و مرگ های کرونایی را در کل دنیا دارد.
بعد از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون مبتلا شدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند.
همینطور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیشتر از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیشتر از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده اند.
بر همین اساس، فرانسه هم اکنون رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز (اروپا) است و روسیه هم با ثبت بیشتر از ۴۰۲ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونایی را تابحال در این قاره گزارش کرده است.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر بروزرسانی می شود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به صورت رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.
منبع:

1402/12/04
18:35:49
5.0 / 5
307
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir