وزیر بهداشت، مطرح كرد؛

گسترش مراکز پزشکی یکی از خدمات موردنظر دولت سیزدهم

گسترش مراکز پزشکی یکی از خدمات موردنظر دولت سیزدهم

به گزارش اسنک، اصفهان وزیر بهداشت با تأکید بر این که کمبود دارویی نسبت به سال قبل بسیار کمتر شده است، اظهار داشت: طبق هماهنگی های انجام گرفته با رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با عنایت به کمبود نیروهای تخصصی همچون رشته جراحی مغز و اعصاب، مقرر گردید مشکل نبود این نیروی متخصص در شهرستان گلپایگان برطرف شود.دکتر بهرام عین اللهی ظهر سه شنبه سوم بهمن ماه، در جریان سفر یک روزه خود به شهرستان های خوانسار و گلپایگان، بعد از بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در این ایام ماه رجب و آستانه ورود به میلاد حضرت علی (ع) توفیقی شد که در شهر شهیدپرور گلپایگان حضور یافته و روند خدمات سلامت در این شهرستان را مورد بررسی قرار بدهیم.

وی اضافه کرد: بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان حدود ۸۶ تخت مصوب و ۱۱۰ تخت فعال دارد. ۹۰ درصد اشغال تخت داشته و از بیمارستان های اصلی گلپایگان و منطقه شمرده می شود. ۳۲ متخصص و ۱۰۱ پرستار در این بیمارستان فعالیت می نمایند، همین طور با عنایت به کمبود نیروهای تخصصی همچون رشته جراحی مغز و اعصاب، مقرر گردید با هماهنگی رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مشکل نبود این نیروی متخصص در شهرستان گلپایگان برطرف شود.

وزیر بهداشت افزود: در مسافرت استانی ریاست محترم جمهور، ۲۷ میلیارد تومان برای پروژه توسعه آی سی یو و سی سی یو بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان مصوب شد که حالا درحال انجام و توسعه است و قسمتی از نیازهای این بیمارستان را برطرف می کند.

وی اشاره کرد: یکی از مطالبات مردم امکان انجام انکولوژی و تزریق داروهای شیمی درمانی در بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان بود که رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وعده انجام آنرا داده است، همین طور با عنایت به نیازی که در گلپایگان وجود داشت یکی از بهترین آمبولانس های کشور با مدل ۲۰۲۳، امروز رونمایی گردید و در مراحل بعد مجدداً گلپایگان و خوانسار با آمبولانس های جدید تجهیز خواهند شد.

عین اللهی درباره ی ایجاد بخش دندانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان اشاره کرد: طبق هماهنگی های انجام گرفته با رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خواسته شد ظرف دو هفته این بخش راه اندازی شود، گسترش مراکز دندانپزشکی یکی از خدمات موردنظر دولت سیزدهم است که پیگیر اجرای آن هستیم.

وی اشاره کرد: در چالش ملی سلامت، ۱۰۰ درصد مردم منطقه گلپایگان شرکت کردند که نشان دهنده اعتماد آنها به دولت می باشد. اجرای همین پویش منجر به شناسایی برخی از افراد مبتلا به فشارخون و دیابت شد. منطقه گلپایگان به عنوان منطقه ممتاز برای طرح سلامت خانواده نیز در نظر گرفته شده است، افرادی که از طرح سلامت خانواده بهره گیرند ۹۵ درصد هزینه های درمان آنها توسط دولت پرداخت می شود.

وزیر بهداشت درباره ی کمبود برخی اقلام دارویی همچون انسولین اشاره کرد: کمبود دارویی نسبت به سال قبل بسیار کمتر شده است، کمبود انسولین نداریم و دریافت انسولین نشان دار شده و افراد با کد ملی می توانند انسولین دریافت نمایند.
1402/11/04
12:56:34
5.0 / 5
265
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir