گزارش كمیسیون بهداشت درباره اقدامات دستگاه ها در توزیع دارو

سعیدی: نمی توان منکر زیرمیزی ها شد

سعیدی: نمی توان منکر زیرمیزی ها شد

به گزارش اسنک، نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمی توان منکر زیرمیزی ها شد که خصوصاً در مناطق محروم کشور بیداد می کند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، معین الدین سعیدی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره ی ارزیابی اثر بخشی سیاستگذاری ها و اقدامات عملیاتی دستگاه های مسئول برای ساماندهی مشکلات زنجیره تامین و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی در کشور اظهار داشت: با وجود کوشش های بسیار زیاد وزارت بهداشت، وضعیت حوزه سلامت مطلوب نمی باشد و کمبود پزشک، دارو و تجهیزات پزشکی داریم البته که وزارت بهداشت مقصر این مشکلات نیست.
وی ادامه داد؛ بانک مرکزی ارز مورد نیاز دارو را بموقع اختصاص نمی دهد حال این که اگر ماهانه ۳۰۰ میلیون یورو اختصاص پیدا می کرد، شرایط داروخانه ها فرق می کرد.
سعیدی با اعلان اینکه تبعیضی در عرصه اختصاص ارز برای تجهیزات پزشکی وجود دارد، اضافه کرد: باید بجای اختصاص ارز به تولیدکننده، ارز باید به واردکننده اختصاص پیدا کند. در این میان هلدینگ هایی نیز در زیرمجموعه وزارتخانه ها هستند.
وی افزود: علاوه بر این عدالت در توزیع تجهیزات پزشکی در مناطق محروم وجود ندارد؛ شرایط بیماران خاص روز به روز بدتر می شود. کارکنان سیستم سلامت هم حال و روز خوبی ندارند و کارانه آنها ۱۴ ماه است که پرداخت نشده آن هم در شرایطی که رهبری بر پشتیبانی از این قشر تاکید دارند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: در این میان نمی توان منکر زیرمیزی ها شد، موضوعی که خصوصاً در مناطق محروم کشور بیداد می کند.
سعیدی با اعلان اینکه کمیسیون بهداشت مجلس موضوع سلامت الکترونیک را پیگیری کرده و دولت باید تدابیر جدی اتخاذ کند، اظهار داشت: شیرخشک تبدیل به سیمرغ و کیمیا شده است؛ انتظار می رود توجه جدی برای رفع مشکلات حوزه سلامت شود.
منبع:

1402/10/19
13:03:09
5.0 / 5
329
تگهای خبر: بیمار , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir