مدیرعامل انجمن اتیسم ایران:

امروز به حل شدن چالش های اتیسم امیدوارتریم

امروز به حل شدن چالش های اتیسم امیدوارتریم

به گزارش اسنک، مدیرعامل انجمن اتیسم ایران با اشاره به اینکه برای جامعه اتیسم ایران «حرف» دردی را دوا نمی کند و جلسه مشکلی را حل را نمی کند؛ اظهار داشت: امروز امیدوارتریم چون حس می نماییم حرف ها به عمل نزدیک تر است.


سعیده صالح غفاری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه حدود یک ماه و نیم گذشته خانواده های درگیر اختلال طیف اتیسم با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: یکی از شلوغ ترین زمان ها را در تاریخ فعالیت مان تجربه می نماییم. در فاصله کوتاهی از برگزاری جلسه کارگروهی در دفتر معاون اول تشکیل شد و چالش ها و دغدغه های مطرح شده در فاصله نسبتا کوتاهی در چارچوب نامه یا برگزاری جلسات به مسئولین مربوطه ارجاع داده شد.
صالح غفاری اضافه کرد: پیش از این هم در واحد مطالبه گری انجمن با سازمان ها و نهادهای مربوطه ارتباط برقرار می کردیم تا صدای اتیسم را به گوش مسئولین برسانیم اما این ارتباط به سختی برقرار می شد، گاها ده ها تماس و نامه نگاری به سختی به جلساتی برای ماه ها بعد می رسید، در ایام گذشته تجربه جدیدی از مطالبه گری را لمس کردیم. مشخصا در این زمان با بیمه های پایه، بانک مرکزی، وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و سازمان آموزش و پرورش استثنایی و... نشست داشتیم. بالغ بر 20 مکاتبه از دفتر معاون اول به تمامی موسسات و سازمان های مرتبط انجام شد و توسط واحد مطالبه گری انجمن اتیسم ایران لایه به لایه و در نتیجه یک هم افزایی مورد پیگیری قرار|گرفت.
غفاری افزود: برای جامعه اتیسم ایران «حرف» دردی را دوا نمی کند، جلسه مشکلی را حل را نمی کند؛ امروز امیدوارتریم چون حس می نماییم حرف ها به عمل نزدیک تر است. برای پوشش دهی خدمات بیمه توانبخشی اتیسم توسط بیمه های پایه، ساز و کارهای سیستمی و بخش نامه های اجرایی تا حد زیادی پیش رفت و در نظر گرفتن پوشش بیمه ای خدمات بزرگسالان اتیسم هم در برنامه قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در بخش چالش گم شدن افراد اتیسم و صدمه های مربوطه، شرایط خاصی برای تکمیل سامانه گم شدگان اتیسم ناجا و اجرایی شدن آن مصوب شد. در قسمت دیگری جلساتی برای تأمین مسکن خانواده های اتیسم دارای دو یا سه فرزند اتیسم و شرایط تحصیل دانش آموزان برگزار شد که پس از نهایی شدن و حصول نتیجه اعلام خواهیم کرد.
مدیرعامل انجمن اتیسم ایران اظهار داشت: میتوان گفت امروز امیدوارتر از روزهای قبل ادامه می دهیم چون که مکاتبات، جلسات و پیگیری ها با جدیت صورت می گیرد و در بالاترین سطوح رخ می دهد.
منبع:

1402/10/13
09:11:44
5.0 / 5
211
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir