رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مطرح كرد

لزوم تسریع و تکمیل سند ملی تغییر اقلیم و سلامت

لزوم تسریع و تکمیل سند ملی تغییر اقلیم و سلامت

اسنک: رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی بر لزوم تسریع و تکمیل سند ملی تغییر اقلیم و سلامت تاکید نمود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، سومین نشست تخصصی کارگروه تغییرات آب و هوایی و سلامت در دبیرخانه شورای عالی سلامت انجام شد.
دکتر محمداسماعیل مطلق در این جلسه که با مشارکت نمایندگانی از وزارتخانه ها، سازمان ها و اداره های مرتبط انجام شد بر ضرورت و اهمیت توجه به تاثیرات تغییر اقلیم بر سلامت مردم و لزوم تسریع تکمیل سند ملی تغییر اقلیم و سلامت اصرار کرد و گفت: انجام این سند و سیاست گذاری اجرائی برای حفظ سلامت مردم در مقابل تغییرات اقلیم مورد تاکید رئیس جمهور است و هر یک از وزارتخانه ها و سازمان ها باید نقش خودرا در حفظ سلامت مردم مشخص کنند.
در این جلسه همین طور اثرات تغییر اقلیم بر سلامت مردم و همین طور لطمه پذیری محیط زیست و اثرات نهایی آن بر سلامت توسط دکتر ندافی، رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بررسی گردید.
در ادامه نظرات و پیشنهادات دستگاهها و سازمان ها توسط نمایندگان آنها در مورد تکمیل پیش نویس سند بیان و قرار شد با در نظر گرفتن جنبه های مختلف مستقیم و غیر مستقیم اثرگذاری تغییر اقلیم بر سلامت و امنیت غذایی، نقش و وظایف هر کدام از دستگاه های اجرائی و سیاست گذاری در پیشگیری و کاهش اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در اسرع وقت تدوین و به دبیرخانه جهت جمع بندی ارسال شود.1402/10/05
09:38:28
5.0 / 5
250
تگهای خبر: امنیت , پزشك , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir