آمار جهانی کرونا آمریکا رکورددار فوت شدگان روزانه

آمار جهانی کرونا آمریکا رکورددار فوت شدگان روزانه

به گزارش اسنک، بنابر جدید ترین به روزرسانیِ «ورلداُمتر» از آمار جهانی کرونا (کووید۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در کشورهای مختلف تابحال به ۶۹۷ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۴۳۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۹۳۷ هزار و ۳۲۹ بیمار هم تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بنابر داده های جهانی ورلداُمتر، کووید۱۹ در روز گذشته ۵۹۵۸ ابتلای جدید داشته و جان ۲۶ بیمار را گرفته است.
همینطور لهستان و هنگ کنگ هر کدام با ثبت هشت فوتی و آمریکا با بیشتر از ۲۹۰۰ ابتلای جدید به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه روز گذشته گزارش کرده اند.
پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را شروع کرده است.
در بین ۱۰ کشوری که در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیشتر از ۱۰۹ میلیون مبتلا شدن و بیشتر از یک میلیون و ۱۸۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلا شدن و مرگ های کرونایی را در کل دنیا دارد.
بعد از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون مبتلا شدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند. همینطور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیشتر از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیشتر از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده اند.
بر همین اساس، فرانسه هم اکنون رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز (اروپا) است و روسیه هم با ثبت بیشتر از ۴۰۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونایی را تابحال در این قاره گزارش کرده است.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر بروزرسانی می شود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به صورت رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.
منبع:

1402/08/20
15:53:38
5.0 / 5
333
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir