استان مركزی محروم از داروخانه تخصصی درمان ناباروری

استان مركزی محروم از داروخانه تخصصی درمان ناباروری

مركزی رئیس جهاددانشگاهی استان مركزی اظهار داشت: آئین نامه اهدای جنین و تخمك برای كمك به زوجین نابارور نیازمند بازبینی است چونكه این مهم در استان در حال تبدیل به معضل اجتماعی است.


مسعود شهرجردی روز گذشته چهارشنبه 15 مردادماه در کارگروه اجتماعی استان مرکزی اظهار نمود: استان مرکزی فرد متخصص فلوشیپ ناباروری که بومی هم باشد ندارد و در این عرصه استان با کمبود متخصص مواجه می باشد که به منظور حل این معضل جهاددانشگاهی آمادگی دارد تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به صورت بورسیه دانشجویی همکاری کند.
وی اضافه کرد: استان مرکزی از داشتن داروخانه تخصصی درمان ناباروری هم محروم است که این فقدان سبب شده بیماران داروهای خویش را از تهران و قم تهیه کنند که جهاددانشگاهی در جهت راه اندازی این داروخانه هم آمادگی لازم را دارد.
رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی افزود: آئین نامه اهدای جنین و تخمک برای کمک به زوجین نابارور نیازمند بازبینی است چونکه این مهم در استان در حال تبدیل شدن به معضل اجتماعی است.
شهرجردی افزود: استان مرکزی در بحث درمان ناباروری جزو استان های پیشرو است و سه مرکز در استان فعال می باشند، متاسفانه میانگین ناباروری در کشور افزایش زیادی داشته که این افزایش مربوط به مسائل اجتماعی، زیست محیطی و... است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به پیشگیری در کنار درمان، بیان نمود: هم اکنون تمام مراحل درمان ناباروری که در سطح کشور و کشورهای پیشرفته انجام می شود، در سطح استان قابل انجام است و هیچ نیازی به ارجاع بیمار به مراکز خارج از استان نداریم و سالانه حدود ۱۷ هزار خدمت در سطح استان عرضه می شود.
رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی افزود: حدودا بیشتر از ۹۰ درصد امکانات و تجهیزات مراکز درمان ناباروری وارداتی هستند که افزایش قیمت ارز، شرکت ها را تحت تأثیر قرار داده و سبب افزایش زیاد هزینه های درمان ناباروری در مراکز شده و این افزایش هزینه امکان دارد در کیفیت خدمات اثرگذار بوده و در آینده این مراکز را به سمت ورشکستگی سوق دهد. استفاده از مواد بی کیفیت امکان دارد شانس فرزند دار شدن برای یک خانواده را از بین ببرد.1399/05/16
23:14:15
5.0 / 5
1978
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir