مسئول هیات مركزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری اعلام كرد

رشد ۱۵ درصدی کاندیداهای انتخابات نظام پرستاری

رشد ۱۵ درصدی کاندیداهای انتخابات نظام پرستاری

به گزارش اسنک، مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از رشد 15 درصدی نامزدهای این دوره انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل اطلاع داد و وضعیت تایید صلاحیت ها را شرح داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رحیم نیا با اشاره به اینکه مطالبی در رابطه با این انتخابات در فضای مجازی منتشر می شود که عاری از واقعیت است، اظهار داشت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.
وی با اشاره به اینکه صلاحیت برخی از نامزدها احراز نشده و تعدادی نیز پس از ثبت نام از شرکت در انتخابات انصراف داده اند، گفت: مجموعا صلاحیت ۱۰۵ نفر احراز نشد. از این تعداد ۹۸ نفر به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند و اعتراض آنها در هیات مرکزی نظارت مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه این رسیدگی، صلاحیت ۴۵ نفر از ۹۸ نامزد یاد شده بعد از بازبینی به تایید رسید.
مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری اظهار داشت: احراز یا عدم احراز صلاحیت ها مطابق مقررات انجام شده و به رغم برخی القائات در فضای مجازی، سفارش یا فشاری در هیچ یک از این زمینه ها بر مراجع مسئول وارد نشده؛ چنان که اگر هم وارد می شد، فاقد اثر می بود.
رحیم نیا اشاره کرد: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم گیری ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.
مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری اشاره کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزدها نقشی نداشته، بلکه این امر به عهده مراجع ذی صلاح پنج گانه در خارج از این وزارتخانه بوده است.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، رحیم نیا اشاره کرد: سیاست وزارت بهداشت، رعایت بی طرفی و قانونمداری در انتخابات های صنفی همچون انتخابات نظام پرستاری است.
وی اشاره کرد: آن چه برای وزارت بهداشت اصل است، آنست که انتخابات نظام پرستاری با سلامت و رقابت اجرا شود و این وزارتخانه به عنوان مجری انتخابات، دخالتی در امور مربوط به نامزدها و حمایت یا اعمال محدودیت برای آنها نخواهد داشت.1402/07/03
08:17:37
5.0 / 5
299
تگهای خبر: پزشك , سازمان , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir