چگونگی پوشش بیمه ای در دهک های مختلف درآمدی

چگونگی پوشش بیمه ای در دهک های مختلف درآمدی

اسنک: هم اکنون بیش از 44 میلیون نفر تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران هستند و این درحالیست که به استناد آمارها برخی هم هستند که هنوز از هیچ پوشش بیمه ای برخوردار نیستند و یا با وجود اطلاع رسانی های صورت گرفته، از چگونگی بهره مندی از بیمه درمانی اطلاعی ندارند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دسترسی راحت و ارزان به خدمات بهداشتی و درمانی و پوشش بیمه ای کارآمد یکی از عوامل موثر در افزایش امید به زندگی است و در ایران، سازمان بیمه سلامت متولی اصلی بیمه همگانی در کشور است و به همین دلیل هم اهتمام در پوشش بیمه ای آحاد جامعه ایرانی دارد تا بدین سان دغدغه بیماری و هزینه های دارو درمان به حداقل ممکن کم شود.
در این راستا، برمبنای مصوبه دولت در سال ۱۴۰۲، بجای سه دهک اول کم درآمد، پنج دهک اول تحت بیمه ۱۰۰درصد رایگان قرار گرفتند و برای دهک های شش تا ۹ درآمدی نیز میزان پرداخت حق بیمه ۱۰ تا ۳۰ درصد کم شده است.
به این ترتیب، پنج دهک اول بصورت متمرکز و بدون نیاز به مراجعه حضوری افراد، توسط سازمان بیمه سلامت ایران تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و این افراد می توانند برای اطلاع از وضعیت بیمه ای خود با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* اقدام نمایند.
دهک های ۶ تا ۹ نیز لازم است برای تکمیل روند پوشش بیمه سلامت به سامانه شهروندی بیمه سلامت به آدرس Bimehsalamatiranian.ir مراجعه یا با شماره ۱۶۶۶ تماس حاصل کنند تا با پرداخت هزینه سالیانه حداقلی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.منبع:

1402/06/07
08:18:38
5.0 / 5
294
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir