معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

60 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص در ایران

60 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص در ایران

اسنک: به گزارش اسنک، معاون درمان وزارت بهداشت ضمن اشاره به توانمندی های کشور در حوزه پزشکی و سلامت، در عین حال از برنامه ریزی ها برای ایجاد تحول در توریسم سلامت اطلاع داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی در نشست هم اندیشی توسعه خدمات بین الملل سلامت که در محل وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه پزشکی ایران در دنیا بر همه روشن است. اگر قرار باشد چند حوزه را نام ببریم که در آن در لبه دانش هستیم یکی از آنها پزشکی است. امروز دیگر احتیاج به اعزام هیچ بیماری به خارج از کشور نداریم؛ درحالی که در اوایل انقلاب هم پزشک از خارج می آوردیم و هم بیمار به خارج اعزام می کردیم؛ اما امروز به برکت پیشرفت ها ما در همه زمینه های پزشکی لبه دانش هستیم و این اعتماد بوجود آورده است که مردم کشورهای دیگر هم به خدمات ما اقبال نشان دهند و به ایران بیایند تا خدمت سلامت دریافت نمایند.
وی ادامه داد: ۱۵۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم اگر ضریب اشغال متوسط ۷۰ درصد باشد یعنی ۳۰ درصد تخت ها به صورت متوسط خالی است و با اندک هزینه یعنی ۴۵ هزارتخت خالی داریم که می توانیم برای توریسم سلامت استفاده نماییم. ۳۰ هزار مرکز درمانی به جز مطب ها داریم که در تمام نقاط کشور پخش و آماده ارائه ی خدمت هستند. ۲۵۰ مرکز دارای مجوز IPD داریم که کیفیت ارائه ی خدمت به بیماران بین الملل دارند و زمینه بسیار خوبی فراهم است.
کریمی اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص داریم که توانمندی و مهارت ویژه دارند و نتایج درمان هم به علت تجربه بالای آنها درخشان است؛ پس باید از این پتانسیل استفاده نماییم.
او تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت، وزارت میراث فرهنگی و... همه در این عرصه نقش دارند و با هماهنگی بین بخشی قصد ایجاد تحول در توریسم سلامت را داریم. این کار برای کشور ارزآوری دارد و در عین حال سبب شناساندن توانایی های درمانی ما به جهان می شود. سال قبل بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزارنفر توریست سلامت داشتیم که اینها شامل اتباع ساکن در ایران نیست.
وی با اشاره به اینکه پتانسیل ارزآوری توریسم سلامت خیلی چشم گیر است، اظهار نمود: اگر هر کدام از این گردشگران ۱۰۰۰ دلار هم در ایران هزینه کرده باشند بالای یک میلیارد دلار ارزآوری داشتیم.
منبع:

1402/05/31
11:07:54
5.0 / 5
328
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir