اولتیماتوم یک هفته ای محیط زیست برای ساماندهی محل دفن زباله آمل

اولتیماتوم یک هفته ای محیط زیست برای ساماندهی محل دفن زباله آمل

اسنک: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست راهکارهای عملیاتی برای ساماندهی محل دفن زباله آمل را اعلام نمود.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در چهل و چهارمین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماند کشور که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید، با اشاره به تکلیف رئیس جمهوری در خصوص ساماندهی وضعیت مدیریت پسماند در استانهای شمالی کشور اظهارکرد: باتوجه به راه اندازی سد هراز در نزدیکی محل دفن زباله شهرستان آمل، وزارت نیرو می بایست تمهیدات لازم برای جلوگیری از آلوده شدن آب این سد را پیش بینی نماید.

وی اشاره کرد: در مورد محل دفن زباله آمل باید چند اقدام جدی انجام شود؛ اول آنکه تاریخ توقف عدم ورود زباله به این محل مشخص شود علاوه بر آن می بایست این زمان بندی ظرف یک هفته آتی صورت بگیرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: دومین اقدام آنست که محل های جایگزین به نحوی مشخص شوند که تنش های اجتماعی بدنبال نداشته باشد.

سلاجقه همین طور بر ضرورت تسریع در راه اندازی تاسیسات بازیافت زباله های خشک و کارخانه زباله سوز برای زباله های غیر قابل بازیافت اصرار کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباب مدیریت پسماندهای دارویی اظهار داشت: سالانه اعتبارات زیادی برای واردات دارو اختصاص می یابد که لازم است وزارت بهداشت با یک تحلیل آماری درباب بیماری هایی که بیشترین واردات دارو را به خود اختصاص داده اند همین طور آموزش و فرهنگسازی، اقداماتی را برای کاهش پسماندهای دارویی و امحای اصولی آن انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این نشست، نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه به بیان دیدگاه های خود درباب دستور کار جلسه پرداختند.
1402/05/27
03:05:48
5.0 / 5
289
تگهای خبر: آموزش , بدن , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir