خواب طولانی هنگام ظهر ممنوع

خواب طولانی هنگام ظهر ممنوع

به گزارش اسنک، خراسان رضوی چرت های طولانی مدت در هنگام ظهر امکان دارد خطر چاقی، فشار خون بالا و سندرم متابولیک را بالا برند.


به نقل از مدیکال، نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است که چرت های طولانی مدت در ظهر می تواند خطر چاقی، فشار خون بالا و سندرم متابولیک را افزایش دهد ازاین رو اگر این عادت را دارید وقت تغییر آن فرا رسیده است.
کلمه سیستا (خواب نیمروز) به معنای ساعت ششم، نشان دهنده دوره ای در طول روز است که مردم خیلی از کشورها مانند اسپانیا و سایر کشورهای مدیترانه از کار روزانه دست می کشند و با چرت زدن در هنگام ظهر استراحت می کنند.
در اینجا بعضی از مزایای شناخته شده خواب نیمروزی ذکر شده است:
کاهش بدهی خواب
کارشناسان بهداشت هفت تا ۹ ساعت خواب را سفارش می کنند با این وجود، در خیلی از موارد، افراد امکان دارد خواب کمتری داشته باشند که سبب بدهی خواب می شود. چرت های ظهر به مبارزه با خستگی و خواب آلودگی ناشی از کمبود خواب کمک می نماید.
بهبود حافظه
چرت زدن به بهبود عملکرد شناختی و تقویت حافظه هم کمک می نماید.
کنترل استرس
نتایج مطالعات نشان داده اند که چرت زدن می تواند توانایی مغز را برای تثبیت خاطرات و تنظیم احساسات بهبود بخشد و می تواند به مدیریت بهتر استرس کمک نماید.
بهبود هوشیاری
استراحت مناسب به بهبود هوشیاری، زمان واکنش و کارایی در افراد کمک می نماید.
با این وجود، محققان می گویند که فواید چرت زدن هنگام ظهر به مدت چرت زدن هم بستگی دارد. چرت های بیشتر از ۳۰ دقیقه می تواند سبب اینرسی خواب، احساس بی حالی و تاخیر در زمان پاسخگویی شود.


محققان در مطالعه جدید، بیشتر از ۳۰۰۰ بزرگسال از جمعیت مدیترانه ای را مورد ارزیابی قرار دادند تا درک کنند که مدت زمان استراحت چگونه بر سلامت کلی افراد تأثیر می گذارد.
گارولت، محقق ارشد این تحقیق اظهار داشت: نتایج تحقیق قبلی ما که در یک جمعیت مطالعه بزرگ بریتانیانی انجام دادیم نشان داد که خواب نیمروزی با افزایش ریسک چاقی مرتبط می باشد، ازاین رو می خواستیم مشخص نماییم که آیا این مورد در کشوری که استراحت ها از نظر فرهنگی بیشتر تعبیه شده (در این تحقیق، اسپانی) همینطور ارتباط طولانی مدت استراحت با سلامت متابولیک صادق است یا خیر.
محققان دریافتند کسانی که به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر در ظهر چرت می زنند، احتمال بیشتری دارد که شاخص توده بدنی بالاتر، فشار خون بالاتر و سندرم متابولیک بالاتری داشته باشند، مجموعه ای از شرایط که با هم رخ می دهند و خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی، سکته قلبی، دیابت نوع ۲ و سکته مغزی را می افزایند.
نتایج این تحقیق همینطور نشان داد، افرادی که استراحت کوتاه یا چرت های قوی دارند، در معرض خطر افزایش چاقی و تغییرات متابولیک نیستند.
گارولت اضافه کرد: همه نتایج ناشی از خواب های نیمروزی یکسان نیستند؛ مدت زمان، موقعیت خواب و سایر عوامل خاص می توانند بر نتایج سلامتی چرت زدن تأثیر بگذارند.
این مطالعه اهمیت در نظر گرفتن مدت زمان خواب نیمروزی را نشان داده است و این سوال را مطرح می کند که آیا چرت کوتاه امکان دارد مزایای منحصر به فردی داشته باشد یا خیر.
خیلی از موسسات به مزایای چرت کوتاه، برای بهره وری بیشتر کار همینطور به صورت فزاینده ای برای سلامت عمومی پی برده اند.
اگر مطالعات آینده مزایای بیشتری از چرت زدن کوتاه مدت را ثابت کنند، فکر می کنم که این مورد می تواند نیروی محرکه ای باشد که در پس کشف مدت های خواب بهینه و یک تغییر فرهنگی در شناخت اثرات بلندمدت سلامتی و افزایش بهره وری که می تواند ناشی از این رفتار سبک زندگی باشد، نهفته است.1402/02/12
11:29:08
5.0 / 5
425
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir