۲۵۴۸ مبتلاشدن و ۲۱۶ فوتی جدید كرونا در كشور

۲۵۴۸ مبتلاشدن و ۲۱۶ فوتی جدید كرونا در كشور

اسنك: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2548 مورد جدید كووید-19 در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: یك هزار و 67 نفر از این موارد جدید در مراكز درمانی بستری شدند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند.
وی اظهار داشت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسید.
وی اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
لاری اظهار داشت: ۴۰۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
به گفته وی، تا کنون دو میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی همین طور اظهار داشت: همین طور استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
لاری درباره وضعیت قرمز استان سمنان و همین طور وضعیت هشدار در استان یزد اظهار داشت: در استان سمنان اسفند ماه سال قبل خیز قابل توجه در موارد بستری و ابتلای ناشی از کووید ۱۹ را در اغلب شهرستانهای این استان شاهد بودیم که از فروردین سال جاری مانند سایر استانها با رعایت پروتکلها موارد مبتلاشدن و بستری کاهش چشمگیری داشت، اما از نیمه خردادماه باردیگر شاهد افزایش موارد مبتلاشدن و بستری روزانه در اغلب شهرستانهای این استان به میزان بیش از دو برابر را هستیم. هم اکنون هم پنج شهرستان این استان در وضعیت قرمز هستند و شیب موارد بستری در شهرستاهای شرق استان مثل شاهرود و دامغان روند تندتری دارد. با همکاری مسئولان استانی اعمال محدودیتهای بیشتر در استان و رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط سمنانی ها افزایش یافته است و امیدواریم کاهش موارد ابتلا، بستری و فوت را شاهد باشیم.
وی همین طور درباره استان یزد و وضعیت هشدار در این استان، اظهار داشت: بیماری در این استان در اسفندماه خیز قابل توجهی داشت و متاسفانه از اواسط خردادماه ۹۹ نمودار بستری روزانه در این استان باردیگر روند صعودی گرفت و موارد مبتلاشدن و بستری طی شش هفته گذشته رشد دو برابری داشت. هم اکنون پنج شهرستان این استان در وضعیت قرمز قرار دارند و و موارد بستری در شهرستانهایی نظیر یزد، میبد، تفت و مهریز شیب تندی دارد. متاسفانه رعایت پروتکلهای بهداشتی در این استان ققط ۵۵ درصد است و اگر این درصد با همکاری مردم متدین و فهیم افزایش نیابد، ممکنست طی هفته های آینده شاهد قرار گرفتن این استان در وضعیت قرمز باشیم.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه، پزشکان، پرستاران، کارورزان، کلیه پرسنل مراکز درمانی در سراسر کشور شش ماه است که جان بر کف متحمل سختی های زیادی شدند و از هیچ کوشی برای نجات بیماران دریغ نکردند، اظهار داشت: در طول این مدت عده ای از این جهادگران عرصه سلامت را از دست دادیم و عده ای از آنها خود متحمل درد و رنج این بیماری شدند. بدین سبب تنها راه پشتیبانی از مدافعان سلامت، رعایت جدی اصول سه گانه شامل فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی دستها است و امیدواریم با همکاری یکدیگر بزودی شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.1399/05/11
15:15:31
5.0 / 5
1818
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir