وزیر بهداشت در سال مهار تورم و رشد تولید اعلام كرد

صدور مجوز تولید دارو و تجهیزات پزشکی سرعت می گیرد

صدور مجوز تولید دارو و تجهیزات پزشکی سرعت می گیرد

به گزارش اسنک، وزیر بهداشت در بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: روند صدور مجوزهای تولید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در سال «مهار تورم و رشد تولید» سرعت می گیرد و زمانی به مراتب کوتاهتر را به خود اختصاص می دهد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار نمود: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم توجه به تولیدات داخلی و تأمین نیازهای کشور با استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی متخصص، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشکده های اطراف آن می توانند به قطب شمال شرق کشور در عرصه تولید دارو تبدیل شوند.
وی با اشاره به اینکه برای اعطای مجوزهای لازم به شرکتهای دانش بنیان باید زیرساخت های لازم و تفویض اختیار به دانشگاه ها فراهم گردد، خاطرنشان کرد: در همین راستا، پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد می تواند برای تأمین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در شمال شرق کشور نقش آفرینی برجسته ای داشته باشد.
به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر بهداشت تصریح کرد: استان خراسان رضوی از نظر تولید مواد غذایی جایگاه مطلوبی در کشور دارد و در زمینه آزمایش ها و کنترل مواد غذایی هم در این دانشگاه اقدامات مناسبی انجام شده است.
منبع:

1402/01/03
20:25:17
5.0 / 5
393
تگهای خبر: آموزش , پزشك , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir