کدام بازی ها برای سلامت روان کودکان مفید است؟

کدام بازی ها برای سلامت روان کودکان مفید است؟

به گزارش اسنک، خراسان رضوی به این علت که اضطراب و افسردگی میان کودکان و نوجوانان ایالات متحده در بالاترین حد خود قرار دارد، در سال ۲۰۲۱ در مورد سلامت روان کودکان و نوجوانان وضعیت اضطرار ملی اعلام گردید. باآنکه تصور می شود که خیلی از علل احتمالی به این وضعیت نگران کننده کمک می کنند.



به نقل از ارث، مطالعه جدیدی نشان داد که کاهش چندین دهه فرصت برای کودکان و نوجوانان برای بازی و شرکت در کارهای مختلف مستقل از نظارت مستقیم و کنترل بزرگسالان ممکنست عامل مهمی در بحران سلامت روان فعلی باشد که منجر به سطوح بی سابقه اضطراب، افسردگی و حتی خودکشی بین جوانان شده است.

دیوید بیورکلوند، از نویسندگان این مطالعه در دانشگاه فلوریدا آتلانتیک، اظهار داشت: والدین امروز مرتبا در معرض پیام هایی در مورد خطراتی هستند که ممکنست متوجه کودکان آن هم بدون نظارت شود. اگر بچه ها می خواهند به خوبی رشد کنند، به فرصت های بسیار برای کارهای مستقل همچون بازی های خودگردان و مشارکت های معنادار در زندگی خانوادگی و اجتماعی نیاز دارند.

علاوه بر این آزادی کودکان جهت شرکت در کارهایی که مستلزم خطر و مسئولیت است (مانند بالا رفتن از درخت) و می تواند به صیانت از کودکان در مقابل ایجاد ترس کمک نماید و با افزایش اعتماد به نفس در برخورد با شرایط اضطراری احتمالی، اضطراب آینده را کم کند، طی چند دهه گذشته کم شده و به مشکلات روانی مداومی که کودکان امروزی با آن مواجهند، کمک کرده است.

کارشناسان اظهار نمودند که افزایش زمان مدرسه و فشار برای دستیابی به موفقیت ممکنست نه فقط با از بین بردن زمان و فرصت ها جهت شرکت در کارهای مستقل بلکه به سبب ترس از پیشرفت ناکافی و افت تحصیلی بر سلامت روان کودکان تأثیر بگذارد.

برخلاف سایر بحران ها، مانند همه گیری کووید، کاهش فعالیت مستقل و سلامت روانی در کودکان به تدریج و در طول دهه ها بر ما رخنه کرده است؛ بدین سبب بسیاری به سختی متوجه آن شده اند. علاوه بر این بر خلاف سایر بحران های بهداشتی، این یکی نتیجه یک ویروس بسیار مسری نیست بلکه نتیجه نیت های خوب مانند محافظت بیش از حد از کودکان و مدرسه است که بیش از اندازه به آن توجه شده است.




1401/12/25
13:35:35
5.0 / 5
413
تگهای خبر: سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir