با حضور وزیر بهداشت؛

افتتاح نخستین مرکز دیالیز شهرستان دیر

افتتاح نخستین مرکز دیالیز شهرستان دیر

به گزارش اسنک، بوشهر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گغت: مرکز دیالیز با ۶ تخت مجهز برای نخستین بار در شهرستان دیّر به راه افتاده است.


بهرام عین اللهی پنجشنبه ۱۱ اسفند در حاشیه افتتاح مرکز دیالیز بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: پروژه های گوناگونی در حوزه بهداشت و درمان در مسافرت رئیس جمهور به استان بوشهر افتتاح می گردد.
وی ضمن اشاره به افتتاح مرکز اورژانس در کنگان و مرکز دیالیز در دیّر خاطرنشان کرد: ساختمان مرکز دیالیز شهرستان دیر به همت خیر و تجهیزات آن از جانب آتشگاه علوم پزشکی تأمین شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: این مرکز دیالیز دارای ۶ تخت مجهز است و برای نخستین بار در این شهرستان به راه افتاده است. امیدواریم با آغاز به کار این مرکز خدمات خوبی به نزدیک به ۳۵ بیمار کلیوی این خطه عرضه دهیم.
ساختمان این مرکز با همت و مشارکت فرزندان مرحوم حاج حسن توانا با اعتبار ۲۰ میلیاردریال، زیربنای ۲۸۰ مترمربع و در محوطه بیمارستان ساخته شده است.
دستگاههای دیالیز خریداری شده از بهترین برندهای موجود کشور است که برای خرید این دستگاه ها ۳۵ میلیاردریال از محل کمک های شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی و مبلغ ۳۵ میلیاردریال هم از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هزینه شده است.
مرکز دیالیز بیمارستان امام هادی (ع) دیّر دارای ۶ دستگاه دیالیز است که روزانه در دو نوبت فعالیت خواهد داشت و در صورت احتیاج به ۳ شیفت هم قابل افزایش است.
جهت راه اندازی مرکز دیالیز به ۴ تا ۶ نفر نیروی بالینی و ۲ نفر نیروی پشتیبانی و خدمات نیاز است که نیروهای مورد نیاز این مرکز از نیروهای مجرب و توانمند تأمین شده است.
در حاشیه افتتاح مرکز دیالیز، دستگاه بی خطرسازی پسماند عفونی بیمارستان امام هادی (ع) دیر هم به بهره برداری رسید.
با عنایت به حساسیت زباله های بیمارستانی و ضرورت بی خطرسازی آنها، در این مرکز از دستگاهی با خصوصیت خردکن و اتوکلاو استفاده شده است که ضمن کاهش حجم پسماند عفونی و پاتولوژیک با انجام عملیات اتوکلاو، بی خطرسازی شده و قابلیت دفن همراه با زباله های شهری را دارا خواهد بود.
برای خرید این دستگاه مبلغ ۸ میلیاردریال از محل کمک های شرکت متانول کاوه شهرستان دیّر هزینه شده است.
پیش ازاین امحاء پسماند عفونی بیمارستان از راه برون سپاری انجام می شد که با راه اندازی این مرکز ضمن تسریع در عملیات امحاء هزینه های ناشی از آن هم کاهش محسوسی خواهد یافت.
منبع:

1401/12/11
15:03:00
5.0 / 5
354
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir