حفاظت از سلامت صدمه پذیرترین قشر جامعه چگونه ممکن خواهد بود؟

حفاظت از سلامت صدمه پذیرترین قشر جامعه چگونه ممکن خواهد بود؟

به گزارش اسنک، خراسان رضوی پوشش همگانی سلامت یکی از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل است اما درگیری ها، کووید ۱۹ و تغییرات آب وهوایی سبب توقف پیشرفت حرکت به سمت آن شده است.به نقل از ویفروم، حفاظت و پشتیبانی از صدمه پذیرترین زنان، کودکان و نوجوانان چالشی است که جهان برای مدت طولانی در رویارویی با آن ناکام بوده است. خیلی از زمان ها و درست هنگامی که پیشرفت حاصل می شود، جنگ، بحران اقتصادی یا همه گیری یک بیماری منجر به عقب افتادن این فرآیند می شود؛ ازاین رو دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) تا سال ۲۰۳۰ با پایبندی به تجارت معمول ممکن نخواهد بود.

یک تغییر مهم در سرتاسر سیستم برای تسریع اقدام برای پوشش همگانی سلامت حیاتی می باشد. ما باید به راهکارهای دائمی و قوی متعهد شویم که بتواند طوفان ها را از بین ببرد و تضمین کند که پیشرفت حفظ می شود.

اکنون کشورها بیشتر از هر زمان دیگری باید در عرضه بازده اجتماعی و اقتصادی سرمایه گذاری کنند و نابرابری های بهداشتی را که برای اقتصادها، ثبات سیاسی، امنیت بهداشتی و حقوق بشر فاجعه بار است، ریشه کن کنند.

خطرات بخصوص در کشورهایی که در پایان پایین طیف تأمین مالی سلامت قرار دارند، زیاد است. در خیلی از این محیط ها، کمک های مالی بین المللی برای سلامت درحال کاهش است. این امر با انحراف بودجه داخلی از سلامت و رفاه زنان، کودکان و نوجوانان در پاسخ به همه گیری کووید ۱۹ تشدید می شود. صدمه پذیرترین افراد همچون زنان، کودکان و نوجوانان بار سنگین این شرایط نامطلوب را تحمل می کنند.

جمعیت های صدمه پذیر در محیط های درگیری هم با خطرات و تاثیرات منفی مادام العمر و بین نسلی مواجهند. ما باید سه اولویت مهم رهبری سیاسی، تأمین مالی نوآورانه و مشارکت های معنادار را دنبال نماییم.

باید توجه داشت تنها از راه اقدام، سرمایه گذاری پایدار و پاسخگویی به اهداف بلندپروازانه دست خواهیم یافت و اگر این مداخلات با نیازهای صدمه پذیرترین قشر هماهنگ باشد، ما فقط می توانیم پوشش همگانی سلامت را برای هر زن، کودک و نوجوان در همه جا عرضه نماییم.

منبع:

1401/11/11
10:05:35
5.0 / 5
638
تگهای خبر: امنیت , بیمار , بیماری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir