واکسن ها همچنان در مقابل زیرسویه جدید امیکرون اثربخشی دارند؟

واکسن ها همچنان در مقابل زیرسویه جدید امیکرون اثربخشی دارند؟

به گزارش اسنک، این حقیقت که احتمال ابتلای افراد به زیرسویه XBB.۱.۵ بسیار بیشتر است به این مفهوم نیست که واکسن ها و دزهای یادآور آنها در مقابل کووید۱۹ بی اثر هستند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، یکی از متخصصان دانشگاه "جان هاپکینز" آمریکا در اینباره اظهار داشت: با عنایت به جهش هایی که XBB ایجاد کرده، جای تعجب نیست که بتواند از آنتی بادی های خنثی کننده بگریزد و سبب عفونت شود.
این متخصص همینطور اضافه کرد: با این وجود واکسن ها همچنان می توانند از بیشتر افراد در مقابل نوع شدید بیماری محافظت کنند.
همینطور مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های آمریکا (CDC) هم به تازگی داده هایی را منتشر نموده که از این ادعا حمایت می کند.
متخصصان اعلام نموده اند افرادی که تابحال واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، ۱۷ برابر بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان ها و نوع شدید کووید۱۹ قرار دارند. همینطور افرادی که واکسینه شده اند اما هنوز دز یادآور دو ظرفیتی واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، دو و نیم برابر بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان ها هستند.
متخصصان همچنان سفارش می کنند که افراد بخصوص آن هایی که در معرض خطر بیشتری هستند، واکسن کرونا یا دز یادآور آنرا تزریق کنند.
به گزارش مدیکال اکسپرس، تزریق واکسن کرونا یک راه عالی برای تقویت سیستم ایمنی افراد به منظور محافظت از آنها در مقابل نوع شدید کووید۱۹ است.
در هفته های اخیر زیرسویه XBB.۱.۵ امیکرون در ایالات متحده و چندین کشور جهان شیوع یافته و نگرانی هایی را در مورد افزایش مجدد مبتلایان به کووید۱۹ بوجود آورده است.
منبع:

1401/11/02
12:31:46
5.0 / 5
715
تگهای خبر: بیمار , بیماری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir