نگرانی ها از موج هشتم کرونا در ژاپن

نگرانی ها از موج هشتم کرونا در ژاپن

اسنک: یک مقام بهداشتی در ژاپن هشدار داده است که احتمالاً از اواسط ماه ژانویه (حدود یک هفته دیگر) رکوردهای جدید و بی سابقه ای از مبتلاشدن و تلفات کرونائی در این کشور ثبت خواهد شد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، "تاتدا کازوهیرو"، استاد دانشگاه "توهو" که عضو هیئت مشاوران دولت ژاپن در حوزه کرونا است، پیش بینی کرد: این احتمال وجود دارد که تعداد مبتلایان جدید روزانه به کووید۱۹ در این کشور بعد از اواسط ماه ژانویه (ماه جاری میلادی) به شدت افزایش یابد و احتمالاً از رکوردهای قبلی نیز فراتر خواهد رفت.
وی اضافه کرد: ممکنست شمار روزانه مبتلایان به کووید۱۹ در سراسر این کشور به پیش بینی قبلی دولت یعنی ۴۵۰ هزار نفر برسد. این تعداد بمراتب بیش از حداکثر تعداد روزانه مبتلایان در ژاپن طی موج هفتم کرونا در تابستان سال قبل است.
تاتدا اظهار داشت که به سبب افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، نرخ اشغال تخت های بیمارستانی در بیمارستان های دانشگاهش همچون تخت های مورد استفاده بیماران بدحال، رو به افزایش است.
به گزارش "ان اچ کی"، این مقام بهداشتی ژاپن همین طور هشدار داد: اگر شیوع ویروس کرونا مهار نشود، باتوجه به وضعیت ظرفیت رو به تکمیل بیمارستان ها، ممکنست تعداد بیشتری از افراد جان خودرا از دست بدهند. این استاد دانشگاه از مردم نیز خواسته تا خودرا برای این وضعیت آماده کرده و اقدامات اولیه در مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت نمایند.
آمارهای رسمی نشان میدهد که از زمان شروع همه گیری کرونا مجموع موارد مبتلاشدن به این بیماری در ژاپن در روز جمعه از مرز ۳۰ میلیون نفر گذشت و وزارت بهداشت نیز روز گذشته (شنبه) اعلام نمود که در آمار روز جمعه، فوت ۴۵۶ تن بر اثر مبتلاشدن به کرونا را تایید کرده و این رقم، بیشترین آمار روزانه جان باختگان در این کشور از زمان شروع این همه گیری تا کنون است.
ژاپن هم اکنون با موج هشتم شیوع کووید۱۹ دست و پنجه نرم می کند و آمارهای ثبت شده طی روزهای اخیر همچنان درحال اوج گیری است و تشدید این روند در ایام نخست سال جدید میلادی، سبب افزایش نگرانی مقامات و کادر درمانی شده است.
روزنامه "ژاپن تودی" نیز در گزارشی آورده است که تا حالا حدود ۲۵ درصد از جمعیت ژاپن به کووید۱۹ مبتلا شده اند.
در همین حال بگفته موسسه ملی بیماریهای عفونی ژاپن، نگرانی ها در مورد شیوع زیرسویه های جدید امیکرون در این کشور نیز بیشتر می شود برای اینکه زیرسویه XBB.۱.۵ امیکرون که به سرعت در ایالات متحده گسترش یافته، در ژاپن نیز دیده شده است.1401/10/18
13:40:44
5.0 / 5
540
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir