معاون سازمان نظام پرستاری خبر داد

ورود بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری به سرانه سالانه سلامت

ورود بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری به سرانه سالانه سلامت

به گزارش اسنک، معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری با اشاره قرار گرفتن بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سرانه سالانه سلامت از سال آتی، اظهار داشت: امیدواریم به دنبال این خبر مسرت بخش دیگر دغدغه این بخش هم رفع گردد و لازم نباشد به دنبال تأمین منابع مالی باشیم.


حمیدرضا عزیزی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: در اجرای قانون تعرفه گذری خدمات پرستاری علیرغم گذشت حدود ۱۵ سال از تصویب این قانون، چالش اصلی ما تأمین منابع طرح بود و برای سال جاری هم تلاش بسیار زیادی کردیم که بالاخره بودجه ۵۲۰۰ میلیارد تومانی طرح تصویب شود اما بحث اصلی ما این بود که تعرفه خدمات پرستاری باید مثل سایر تعرفه ها نظیر ویزیت، تجهیزات، هتلینگ و... در سرانه سلامت قرار گیرد که هر سال متناسب با تورم و افزایش سایر تعرفه ها، این بخش هم بودجه پایداری برای اجرا داشته باشد.
وی اضافه کرد: اتفاق خوب و مهمی که به تازگی رخ داده اینست که وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و دولت مقرر کردند که تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال ۱۴۰۲ در سرانه سلامت دیده شود. امیدواریم به دنبال این خبر مسرت بخش دیگر دغدغه این بخش هم رفع گردد و لازم نباشد ما به دنبال تأمین منابع مالی باشیم.
معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری در رابطه با بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۲، اظهار نمود: بعد از کارشناسی های صورت گرفته عدد بودجه مورد احتیاج به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است و منتظر تایید نهایی آن هستیم. باید با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وضعیت معیشتی پرستاران بهتر شده و عدالت در پرداختی های نظام سلامت هم محقق شود.
وی درمورد آخرین وضعیت پرداخت ها ذیل تعرفه گذاری خدمات پرستاری، بیان نمود: حدود یک سوم بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای این قانون توسط سازمان برنامه و و بودجه به سازمان های بیمه گر پرداخت شده است. از این میزان در مقطعی بخصوص در بیمارستان های وزارت بهداشت پرداخت هایی علی الحساب به پرستاران صورت گرفت که آنها هم مبنای درستی نداشت و از جهاتی حتی شکاف ها و اختلافات دریافتی را بیشتر هم کرد. امیدواریم تا پیش از اتمام سالجاری سازمان برنامه و بودجه دو سوم بقیه بودجه طرح را هم پرداخت کند تا بتوان گفت قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۱ به شکل کامل اجرا شده است.
وی اضافه کرد: در پرداختی های صورت گرفته طی مدت اخیر پرستاران کلا ۳ ماه بر مبنای تعرفه گذاری خدمات پرستاری دریافتی داشته اند که میانگین برای سه ماه حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت کرده اند. این سه ماه که بابت آن پرداخت هایی به پرستاران صورت گرفت در ارتباط با سال ۱۴۰۱ بوده است.
او تصریح کرد: امیدواریم با دیده شدن بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سرانه سلامت از سال آتی دیگر شاهد مشکلاتی که سال جاری با آنها درگیر بودیم، نباشیم.
منبع:

1401/10/16
12:57:58
5.0 / 5
601
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir