سلولیت چشمی چیست؟

سلولیت چشمی چیست؟

اسنک: سلولیت چشمی؛ بیماری که به سبب عفونت های ویروسی، قارچی یا باکتریال به چشم منتقل می شود و باید بموقع درمان گردد، اما راه تشخیص و درمان این بیماری چیست؟.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، سلولیت چشمی عبارت است از التهاب بافت حفره چشمی به علت عفونت های ویروسی، قارچی یا باکتریایی که به طور معمول از ساختمان ها و بافت های عفونی مجاور به ویژه سینوس های عفونی به چشم منتقل می شود و از علایم آن تورم، قرمزی، پر خونی، درد در ناحیه چشم و افزایش گلبول های سفید خون در این بیماران است.
علت بروز سلولیت چشمی
سلولیت چشمی از سرایت عفونت از دستگاه تنفسی فوقانی یا گسترش مجاورتی از کانون های عفونی مجاور مثل گل مژه یا عفونت مجرای اشکی یا سینوزیت و همین طور لطمه های موضعی پوست، آبسه، گزش حشرات یا زرد زخم ناشی می شود.
علائم سلولیت چشمی
تورم، قرمزی، پر خونی، درد در ناحیه چشم و افزایش گلبول های سفید خون از علایم اصلی این بیماران است و علایم دیگر که ممکنست در بیماران دیده شود، شامل محدودیت حرکات چشم، کاهش دید و تب است.
نحوه درمان سلولیت چشم
درمان سلولیت چشمی شامل موارد زیر می شود:

- شروع آنتی بیوتیک درمانی

- استفاده از کمپرس گرم

- قطره ضد احتقان بینی در مواردی که ناشی از سینوزیت باشد.

در موارد نادر و شدید بیماری، درمان با آنتی بیوتیک پاسخ نمی دهد و درمان جراحی برای تخلیه آبسه و ترشحات عفونی سینوس استفاده می شود.

سلولیت چشمی به علت نزدیکی به مغز در صورت عدم درمان بموقع می تواند اثرات جدی و جبران ناپذیری بوجود آورد. بدین سبب اهمیت درمان در شروع بموقع آنست.

باید توجه کرد که دقت در درمان بموقع و سریع بیماریهای عفونی در عفونت های اطراف چشم نقش عمده ای در پیشگیری دارد.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سلولیت چشمی خفیف در کودکان اغلب بصورت سرپایی و با تجویز آنتی بیوتیک های خوراکی و با پیگیری با فواصل نزدیک درمان می شود، اما در کودکان کمتر از یکسال یا در مواردی که بیماری همراه با علایم شدید مانند تب بالا، استفراغ و بی حالی است حتما به بستری در بیمارستان و تجویز آنتی بیوتیک وریدی نیاز است.

منبع:

1401/10/15
20:26:13
5.0 / 5
611
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir