رژیم های غذایی نامتعارف چه خطراتی دارند؟

رژیم های غذایی نامتعارف چه خطراتی دارند؟

به گزارش اسنک، گاهی مشاهده می شود که برخی افراد برای رهایی از اضافه وزن، به دنبال رژیم هایی هستند که سریع وزن شان کاهش یابد؛ در حالیکه چنین رژیم هایی می تواند خطراتی برای سلامت فرد داشته باشد.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روش های مختلفی برای کاهش وزن به صورت حتی مستند وجود دارد که گاهی توسط افراد خاص یا گروههای خاصی عرضه می شود، اما دلیل بر این نسیت که تمام این رژیم ها صحیح هستند.

رژیم های کاهش وزن به چند دسته تقسیم می شوند؛ در رژیم های خیلی کم کالری که در مواردی نادر، بیمار تحت نظر و حتی در حالت بستری به ناچار تحت این رژیم قرار می گیرد، میزان کالری دریافتی فرد بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ کیلو کالری است. این گونه رژیم ها معمولاً خطر ایجاد سنگ کیسه صفرا، ریزش مو و مشکلات پوستی و گوارشی، افسردگی، عصبانیت و کمبود مواد مغذی و ریزمغذی ها را به همراه دارد. این رژیم ها در بلند مدت هم موثر نیستند و در کوتاه مدت به علل خاصی که خطری برای بیمار وجود دارد، امکان دارد تجویز شود.

دسته دیگر رژیم های کم کربوهیدرات بوده که در آن مصرف کربوهیدرات در برنامه غذایی روزانه فرد کمتر از ۲۵ گرم است. رژیم های نامتعادل دیگری هم داریم که خیلی کم چربی هستند و فرد بین صفر تا ۱۹ درصد انرژی را از چربی می گیرد. در حالیکه در مواقع عادی میزان دریافت چربی را تا ۳۰ درصد پیشبینی می کنند.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، ازاین رو برای کاهش وزن همانطور که یک شبه گرفتار اضافه وزن نشده ایم، باید در این راه صبر و اراده داشت و آهسته و پیوسته مبادرت به کاهش وزن کرد.

منبع:

1401/09/26
08:35:39
5.0 / 5
648
تگهای خبر: برنامه , بیمار , پوست , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir