رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران:

هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی ندارد

هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی ندارد

به گزارش اسنک، رییس جامعه متخصصان داخلی ایران با اعلان اینکه هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی ندارد، اظهار داشت: پایین بودن تعرفه های پزشکی باعث شده تا بیشتر همکاران به مشاغلی مانند ساخت و ساز، سکه فروشی، دلار فروشی، مسافرکشی و... روی آورده یا مهاجرت کنند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر ایرج خسرونیا با اشاره به اینکه همیشه تعرفه های خدمات پزشکی از تورم موجود در جامعه عقب تر بوده است، اظهار داشت: هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی نداشته و پایین بودن تعرفه های پزشکی باعث شده است تا بیشتر همکاران به مشاغلی مانند ساخت و ساز، سکه فروشی، دلار فروشی، مسافرکشی و... روی آورده یا مهاجرت کنند.
وی با اشاره به اینکه در تعیین تعرفه های پزشکی باید کار کارشناسی صورت گیرد، اضافه کرد: ۵۰ درصد جامعه پزشکی درآمد زیر خط فقر دارند و ۳۰ الی ۴۰ درصد همکاران از درآمد معمولی برخوردار بوده و شاید ۱۰ درصد پزشکانی که دانش بالایی داشته و خدمات جراحی به بیماران ارائه می دهند و کارشان استرس بالایی دارد از درآمد مطلوبی برخوردار باشند که همین عده اندک معیار تعیین تعرفه برای کل جامعه پزشکی قرار می گیرند.
وی افزود: درآمد ۱۰ درصد جامعه پزشکی که نتیجه سال ها تلاش و درس خواندن و استرس و اضطراب بالاست نباید ملاک تعیین تعرفه خدمات پزشکی قرار گیرد، بلکه عواملی مانند تورم موجود در جامعه، هزینه های جانبی مانند اجاره بهای مطب، حقوق پرسنل، مالیات، حق بیمه تامین اجتماعی و... باید در تعیین و ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی مد نظر باشد.
بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، رییس جامعه متخصصان داخلی ایران با اشاره به افزایش هزینه ها و پایین بودن درآمدها اظهار داشت: در تعیین تعرفه های پزشکی باید کار کارشناسی دقیق انجام شده و بهای تمام شده خدمات استخراج شود. همیشه در تعیین تعرفه ها تورم موجود در جامعه لحاظ نمی شود و با افزایش هزینه ها و پایین ماندن درآمدها تناسبی بین دخل و خرج وجود نداشته و خیلی از همکاران تمایل خودرا به طبابت از دست داده و آنرا رها می کنند.
خسرونیا اشاره کرد: اقشار و گروههای مختلف پزشکی بابت هزینه ها واقعا زیر فشار هستند و با گرانی های پیش رو نمی توانند از عهده هزینه های خود برآیند. با این اوضاع اقتصادی و تعرفه های ناعادلانه طی سالهای اخیر گروه زیادی عطای پزشکی را به لقای آن بخشیده و طبابت را رها کرده اند.1401/09/20
14:52:25
5.0 / 5
802
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir