گزارش انجمن سرطان آمریكا؛

نوشیدنی های گازدار و افزایش احتمال مبتلاشدن به سرطان های مرگبار

نوشیدنی های گازدار و افزایش احتمال مبتلاشدن به سرطان های مرگبار

به گزارش اسنک، تحقیقات جدید دلیل دیگری بر کاهش مصرف نوشابه های گازدار را ارائه می کنند: نوشیدن بیش از اندازه نوشیدنی های شیرین ممکنست خطر مرگ ناشی از سرطان را افزایش دهد.به گزارش خ برنگار مهر به نقل از مدیسن نت، «مارجوری مک کالو»، سرپرست تیم تحقیق و مدیر ارشد علمی تحقیقات اپیدمیولوژی در انجمن سرطان آمریکا، توضیح داد: «نوشیدنی های شیرین شده با شکر از عوامل خطر شناخته شده برای افزایش وزن، اضافه وزن و چاقی هستند.»
بر اساس این مطالعه، بنظر می رسد نتایج مربوط به شاخص توده بدنی بالاتر شرکت کنندگانی است که بطور منظم این نوشیدنی های شیرین شده با قند را مصرف می کردند.
محققان از داده های یک مطالعه پیش گیری از سرطان استفاده کردند و بدنبال ارتباط بین این نوشیدنی ها و همه انواع سرطان ها، سرطان های در رابطه با چاقی و ۲۰ نوع سرطان بودند.
آنها شرکت کنندگان را از سال ۱۹۸۲، زمانی که بیش از ۹۳۴ هزار نفر بدون سرطان اطلاعاتی در مورد مصرف نوشیدنی ارائه کردند، تا سال ۲۰۱۶ دنبال کردند.
محققان دریافتند که بیش از ۱۳۵ هزار شرکت کننده تا سال ۲۰۱۶ بر اثر سرطان جان خودرا از دست داده اند.
در حالی که نوشیدن بیش از دو نوشیدنی شیرین شده با قند در روز در مقایسه با افرادی که هیچ یک از این نوشیدنی ها را مصرف نمی کردند با مرگ و میر ناشی از سرطان مرتبط نبود، اما با افزایش ریسک ابتلاء به سرطان های در رابطه با چاقی همراه بود.
مصرف نوشیدنی های شیرین شده با قند با افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ و کلیه مرتبط بود.
در شرکت کنندگانی که نوشیدنی های شیرین شده مصنوعی مصرف می کردند، خطر ابتلاء به سرطان پانکراس (لوزالمعده) نیز افزایش پیدا کرد.
مک کالو در بیانیه خبری انجمن سرطان آمریکا اظهار داشت: «این نتایج باید خط مشی عمومی در مورد مصرف نوشیدنی های شیرین را برای کاهش خطر ابتلاء به سرطان برای مردان و زنان نشان دهد.»


منبع:

1401/07/02
16:21:12
5.0 / 5
668
تگهای خبر: بدن , شركت , قند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir