وزیر بهداشت خبر داد

امضای توافق نامه سلامت کشورهای عضو شانگهای با محوریت جمهوری اسلامی

امضای توافق نامه سلامت کشورهای عضو شانگهای با محوریت جمهوری اسلامی

به گزارش اسنک، وزیر بهداشت از ارتقای دیپلماسی سلامت به عنوان یکی از برنامه های دولت یاد کرد و از استقرار دبیرخانه سلامت پیمان شانگهای در ایران آگاهی داد.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت ملک آباد در مسافرت به خراسان رضوی اظهارکرد: ایران قوی ترین حوزه سلامت منطقه را دارد که نیاز است از فرصت موجود برای تقویت دیپلماسی سلامت استفاده نمود. همچنان که هفته گذشته اجلاس گروه ۵ در تهران با حضور وزرای بهداشت افغانستان، پاکستان، عراق و نماینده سازمان جهانی بهداشت انجام شد.

وی ادامه داد: در مسافرت رئیس جمهوری بمنظور حضور در اجلاس شانگهای، توافق نامه سلامت به امضای اعضا رسید و قرار شد کشورهای عضو سازمان شانگهای در زمینه سلامت با یکدیگر همکاری کنند که دبیرخانه سلامت این سازمان در ایران تشکیل شده است و به زودی کشورهای عضو این سازمان را برای تقویت همکاریهای حوزه سلامت به ایران دعوت خواهیم کرد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: باتوجه به وضعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران در زمینه سلامت، همکاریهای حوزه سلامت شانگهای از موفق ترین تعاملات منطقه ای ما خواهد بود.

به گزارش وبدا، عین اللهی با اشاره به اینکه گستره همکاریهای سلامت فراتر از مرزهای جغرافیایی است، اظهار داشت: بدنبال برداشتن مرزهای کشورهای منطقه برای همکاریهای مشترک حوزه سلامت، برگزاری همایش های علمی، تبادل استاد و دانشجو و تحقیقات مشترک هستیم.
منبع:

1401/06/29
12:06:29
5.0 / 5
470
تگهای خبر: بدن , برنامه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir