شناسایی بیشتر از ۲۰ هزار خیر حوزه سلامت در کشور

شناسایی بیشتر از ۲۰ هزار خیر حوزه سلامت در کشور

به گزارش اسنک، مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت وزارت بهداشت از بررسی و اصلاح پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی، طی نشست و مکاتبه با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اطلاع داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مهندس محمدجواد حیدری پور با حضور در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در بازدید از دفتر مشارکت های اجتماعی و امور خیّرین این دانشگاه، ضمن تقدیر از تلاشهای این واحد، اظهار داشت: در کشور بیشتر از ۲۰ هزار خیّر حوزه سلامت را شناسایی کرده ایم و بانک اطلاعاتی مناسبی در این حوزه تهیه شده که به صورت دوره ای بروزرسانی می شود.

وی ادامه داد: در استان اصفهان هم خیّران و خیریه های پرارزش و بزرگی داریم که پروژه های خیّرساز مهمی را به انجام رسانده اند و جای تقدیر دارد.

مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت ضمن تایید برخی مشکلات ساختاری، ابراز امیدواری کرد که با رویکرد مثبت وزیر بهداشت به حوزه خیّرین و مشارکت های اجتماعی، بتوانیم هرچه بیشتر از ظرفیت های این حوزه در جهت ارتقای سلامت همگانی بهره ببریم.

مهندس حیدری پور ضمن اشاره به آمار سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه سلامت، اضافه کرد: ما در اداره کل به ارزیابی و رتبه بندی این نهادها پرداخته ایم و به صورت مستمر فعالیت آنها را در حوزه سلامت پایش می نماییم. بانک اطلاعات این موسسات تهیه شده که آن هم به صورت دوره ای بروزرسانی می شود.

مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت در انتها از بررسی و اصلاح پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی از جانب این اداره کل طی نشست و مکاتبه با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اطلاع داد.

در ادامه، سید فرهاد عریضی، قائم مقام و مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در امور مشارکت های اجتماعی هم در این جلسه، به معرفی طرح ها و پروژه های مهم خیّرساز این استان پرداخت.

بنابر اعلام وبدا، او همینطور ضمن اشاره به مسائل و مشکلات حوزه اجتماعی و خیّرین سلامت در استان، خواهان توجه ویژه وزارت به این مهم و رفع مشکلات ساختاری آن شد.

گفتنی است، مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت وزارت بهداشت در این سفر با چند تن از مدیران عامل سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه مطرح در این استان، مذاکره و تبادل نظر کرد.1401/06/20
23:14:26
5.0 / 5
752
تگهای خبر: پزشك , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir