پرواز سومین قلب اهدایی از یزد به تهران

پرواز سومین قلب اهدایی از یزد به تهران

به گزارش اسنک، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اظهار داشت: قلب اهدایی از یزد جهت پیوند از راه هوایی به تهران منتقل شد؛ این سومین قلب اهدایی از یزد طی یک هفته گذشته است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر امیرحسام علیرضایی با اشاره به این خبر، عنوان کرد: برای سومین بار در هفته جاری با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت بامداد روز گذشته قلب جوان یزدی به تهران منتقل شد؛ قلب مرحوم فاتح روستا ۲۳ ساله که به دلیل تصادف گرفتار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده، با موفقیت پیوند زده شد.
وی خاطرنشان کرد: قلب این جوان بعد از فراهم آوری در بیمارستان رهنمون یزد، به همراه تیم پزشکی با همکاری سازمان اورژانس کشور در سریعترین زمان ممکن به فرودگاه یزد منتقل و با کمک اورژانس هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران ارسال شد.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت اضافه کرد: با هماهنگی اورژانس تهران، تیم عملیات انتقال قلب با بالگرد به بیمارستان شهید رجایی تهران عزیمت کرده و قلب این نام آور یزدی را برای پیوند در اختیار تیم پزشکی این مرکز درمانی قرار دادند تا نجات بخش جان بیماری ۲۷ ساله باشد.
به قول دکتر علیرضایی، کبد و کلیه های این جوان مرگ مغزی شده هم در یزد به دیگر بیماران نیازمند با موفقیت پیوند شد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: در عملیات انتقال قلب چندین سازمان همکاری داشته و باید از همه افرادی که در این عملیات ها تلاش می کنند، تشکر کرد. نیروهای سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی، نیروی انتظامی و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی یزد، ایران و تهران در سه عملیات انتقال قلب از یزد به تهران در خلال یک هفته، همکاری ویژه ای با مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های معاونت درمان وزارت بهداشت انجام دادند.
منبع:

1401/06/18
11:22:00
5.0 / 5
733
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir